Mop parowy

Są takie osoby, które na słowo sprzątanie reagują niemal alergicznie. Niekoniecznie są to urodzone flejtuchy, czy miłośnicy tak zwanego „artystycznego nieładu”, ale najprawdopodobniej są to osoby, które nie miały jeszcze styczność z mopem parowym.

 

Zasady działania mopa parowego są naprawdę nieskomplikowane.

Model parowy zawiera – w przeciwieństwie do swojego zwykłego odpowiednika – specjalną pompkę oraz grzałkę, które sprawiają,iż woda podgrzewana jest do odpowiedniej temperatury, co w efekcie skutkuje wydzielaniem się gorącej pary. Sprzątanie za pomocą pary jest zdecydowanie szybsze i o wiele efektywniejsze, a przyczynia się do tego fakt, iż gorąca para rozpuszcza brud i przygotowuje podłoże do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, których dokonać można specjalistycznymi detergentami. Jak wskazują rankingi https://www.bomi.pl/ranking-mopow-parowych-top-10-najlepszych-modeli/, mop parowy sprawdza się przy czyszczeniu fug oraz spoin, a także płaskich powierzchni wyłożonych płytkami. Przydatny będzie również podczas czyszczenia okien oraz powierzchni szklanych.

Przy pomocy mopa parowego można również odświeżyć tapicerkę, zarówno samochodową, jak i tę pokrywającą meble, a także pozbywać się plam z dywanów. Mopem parowym nie wolno natomiast czyścić podłóg drewnianych, bowiem może się to przyczynić do ich znacznego uszkodzenia.

Wybierając idealny dla siebie model mopa warto zdecydować się na taki, który nie będzie zbyt ciężki (choć generalnie same w sobie nie są to urządzenia cięższe niż 3 czy 4 kilogramy) i o wystarczająco dużej pojemności zbiornika na wodę.