Blog

Jak przygotować się do zabiegu in vitro?

Problem z zajściem w ciążę ma wiele par. Leczenie niepłodności Kraków to bardzo często złożony proces. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby postawić na sprawdzonego specjalistę, który posiada niezbędne doświadczenie. Przed wyborem kliniki leczenia niepłodności Kraków należy więc wykonać szczegółowy research. Pozytywne opinie pacjentów ułatwią podjęcie ostatecznej decyzji.

Możliwości współczesnej medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością, także z tego względu, że są coraz bardziej dostępne – pozwolić mogą sobie na nie już nie tylko najzamożniejsi. Medycyna ta oferuje wiele możliwości w zakresie poprawiania wyglądu, ale szczególnie skupia się na dwóch kwestiach: odmładzaniu i wyszczuplaniu.

Piękno ponadczasowe

Czym jest piękno? Odpowiedź na to pytanie zmienia się wraz z kolejnymi epokami. Każdy okres historyczny ma swoją własną definicję piękna – ogóle wartości estetyczne, które tworzą obraz, rzecz, miejsce określane jako piękne. Dotyczy to również wyglądu i prezentacji. Tego, jak wyglądamy i jak jesteśmy postrzegani. Jednak pośród tych zmieniających się wciąż kanonów urody wskazać można cechy uniwersalne – te elementy wyglądu, które od zawsze i na zawsze uznaje się za piękne i pożądane.

Co należy i czego nie wolno jeść przy endometriozie?

Endometrioza może powodować bóle, wzdęcia, skurcze i zaburzenia równowagi hormonalnej u kobiet. Chociaż nie ma lekarstwa na ten stan, dieta bogata w błonnik, witaminy i minerały może pomóc złagodzić objawy lub zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby. Dieta powinna zawierać wiele błonnika, żelaza i niezbędnych kwasów tłuszczowych, które można znaleźć w różnych naturalnych źródłach.

Kiedy udać się do lekarza?

Zdecydowana większość ludzi nie przepada za wizytami w przychodni. To miejsce kojarzy nam się z chorobą, nieprzyjemnymi dolegliwościami. Dlatego często niechętnie je odwiedzamy. Czy jednak unikanie lekarzy jest sposobem na uniknięcie nieprzyjemnych skutków chorowania lub samych chorób? Raczej nie ulega wątpliwości, że nie. Co więcej – zaniedbanie pewnych niepokojących objawów może poprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia. Kiedy udać się zatem do lekarza?

Nieinwazyjne metody powiększania piersi

Powiększanie piesi to jeden z najczęściej wybieranych prze kobiety zabiegów medycyny estetycznej. Zabieg ten umożliwia spełnienie marzeń o pięknym i kształtnym biuście, przywraca właściwe proporcje sylwetki i leczy z kompleksów. Najbardziej popularną metodą powiększania piersi jest zabieg wszczepienia implantów. Niewątpliwą zaletą operacyjnego powiększania biustu jest jego trwałość. Wystarczy jeden zabieg, aby raz na zawsze cieszyć się pełnym i kształtnym biustem. Jednak z racji inwazyjności zabiegu, nie każda z pań może mieć wykonane wszczepienie implantów. przeciwwskazaniem do zabiegu są choroby autoimmunologiczne i inne choroby przewlekłe, schorzenia nerek i wątroby, zaburzenia krzepliwości krwi czy problemy z sercem. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest powiększenie piersi metodami mniej inwazyjnymi, choć nietrwałymi.