Buty do biegania damskie  

Bieganie jest bardzo popularnym sportem, które z roku na rok pociąga za sobą coraz więcej adeptów. Warto zwrócić uwagę na buty do biegania damskie, które będą dostosowane do stopy danej kobiety. Również rodzaj podłoża jak i częstotliwość biegania ma ogromne znaczenie! Mimo wszystko aby rozpocząć bieganie nie trzeba od razu wykładać ogromnej ilości pieniędzy. Wystarczą dobre buty i zapał, aby cały czas robić progres!

 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru obuwia?

 

Wybierając dobre buty do biegania damskie należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Są one związane z komfortem, bezpieczeństwem i wygodą korzystania z obuwia damskiego podczas biegania. I tak warto zwrócić uwagę na:

 

-Rodzaj podłoża, po którym dany użytkownik biega. Jeżeli nie może sprecyzować rodzaju podłoża warto zdecydować się na podeszwę uniwersalną. Jeżeli jednak biega się w przewadze po danym rodzaju podłoża – przykładowo kostce brukowej warto dobra amortyzującą wstrząsy podeszwę.

-Rozmiar obuwia; jest to bardzo ważna kwestia, o którą należy dbać. Obuwie nie może być zbyt duże gdyż będzie niosło za sobą ryzyko skręceń kostki poprzez brak odpowiedniej stabilizacji. Jednak zbyt małe obuwie będzie niewygodne i z pewnością przyniesie obtarcia i posiniaczone palce. Idealnie obuwie do biegania powinno posiadać około 0,5cm luzu.

-Częstotliwość jednostek biegowych; jeżeli biega się sporadycznie wcale nie trzeba wyposażać się w najdroższe obuwie. Jeżeli jednak bieganie powoli zaczyna być istotnym punktem codziennego życia warto jest postawić na markowe obuwie. Z pewnością poprawi ono satysfakcję z treningów i wspomoże przy robieniu ciągłego progresu.

 

Podsumowanie

 

Bieganie jest bardzo dobrym sportem wspomagającym wykształcanie kondycji oraz redukcję nadmiernej tkanki tłuszczowej. Podczas 10-kilometrowego biegu można spalić nawet do 1000 kalorii co jest naprawdę solidną liczbą. Dodatkowo bieganie pozwala uniknąć wykształceniu się chorób układu krążenia takich jak nadciśnienie czy miażdżyca. Podsumowując – zdecydowanie warto biegać!