Dobra firma, czyli który producent domów szkieletowych jest najlepszy?

Dom szkieletowy jest tani. Koszty jakie musimy na niego ponieść są o wiele mniejsze niż w przypadku domów murowanych. Aby stworzyć taki dom będzie potrzeby producent domów szkieletowych. Zanim jednak wybierzemy firmę sprawdźmy kilka rzeczy, zanim złożymy podpis na umowie.

Dobre drewno na konstrukcję

Dobry producent domów szkieletowych na pewno chętnie odpowie na pytanie odnośnie drewna. Skąd jest sprowadzane? Jakiej jest jakości? Jaki jest poziom wilgotności drewna? Trzeba zwrócić na to uwagę, bowiem wiele firm sprowadza drewno tylko przetarte wykazujące się zbyt wysokim poziomem wilgotności. W przyszłości wpływa to bardzo mocno na osłabienie konstrukcji domu. Drewno do techniki szkieletowej powinno mieć wilgotność poniżej 18%, być suszone przemysłowo, mieć gładkie powierzchnie i zaokrąglone krawędzie. Takie rzeczy możemy stwierdzić nawet samodzielnie, bez oceny żadnego specjalisty.

Solidny i dokładny producent domów szkieletowych

Niestety, technika szkieletowa nie jest domeną polskich firm budowlanych tak mocno przyzwyczajonych do zaprawy murarskiej i cegły. Bardzo wiele firm w tym momencie “wykłada się”, ponieważ nie jest w stanie wykazać się rzetelnością, zaangażowaniem, a przede wszystkim dokładnością tak bardzo potrzebną przy technice szkieletowej. Dobry producent domów szkieletowych będzie umiał dopilnować wszystkich elementów budowy takiego domu. To, co zostaje ustalone na samym początku inwestycji musi zostać doprowadzone już do końca, bowiem nie można sobie w technologii szkieletowej pozwolić na zmiany.