Funkcjonalna komoda łazienkowa

Łazienka to pomieszczenie, które trzeba zaaranżować w staranny i zadbany sposób. Dzięki temu będziemy mogli w pełni korzystać z jej potencjału – nawet, jeżeli jest ona mała. Meblem, który dobrze sprawuje się w takim miejscu jest komoda łazienkowa.

Komoda łazienkowa – odpowiedni wybór

Są osoby, które zdecydowanie twierdzą, że komoda łazienkowa nie powinna znajdować się w takim pomieszczeniu ze względu chociażby na panującą wilgoć. Nie zapominajmy, że obecnie mamy nowoczesne systemy wentylacyjne, które sprawnie odprowadzają nawet najmniejszą ilość wilgoci. Możemy więc być pewni, że nasze meble będą solidnie chronione. Warto wybierać także komody, które bezpośrednio nie stoją na ziemi, tylko na nóżkach, jeżeli nie jesteśmy pewni tego jak działa wentylacja w naszej łazience. Na rynku można otrzymać specjalne komody z cofniętą tylną ścianką, która nie przylega bezpośrednio do ściany.

Pielęgnacja mebla

Mając pewność co do sprawności naszej wentylacji łazienkowej nie zapominajmy i tak o tym, że wszystkie meble należy w odpowiedni sposób pielęgnować. Jeżeli dbamy o nie w naszym salonie, to taką samą czynność musimy wykonać w łazience. Komoda łazienkowa zawsze musi być wytarta na sucho. I to nie tylko w te dni, kiedy zarządzamy sprzątanie. W inne dni, np. po kąpieli, widząc zbierającą się na nóżkach komody wilgoć od razu zareagujmy wycierając wszystko na sucho zwykłą szmatką. Nie zajmie nam to dużo czasu, a będziemy pewni, że przedłużamy tym samym żywotność mebla, który będzie nam długo służył.