Jak wybrać stylizację na studniówkę?

Sto dni do matury – to hasło nie oznacza wyłącznie tego, że za około trzy miesiące młodzi ludzie staną przed jednym z najważniejszych egzaminów w życiu. Oznacza to także, że czeka ich jedna z najważniejszych imprez w ich życiu – studniówka. Jest to bal, do którego zarówno dziewczyny, jak i młodzi mężczyźni przygotowują się miesiącami.

Wybór odpowiedniego garnituru oraz sukni na studniówkę to decyzja, do której uczniowie przygotowują się długimi miesiącami.

Jednak co założyć pod kreację? Młode dziewczyny nie mają z tym problemu – wystarczy, że poszukają odpowiednich rajstop i dopasują je do swojej wymarzonej sukni. Nieco większy problem mają chłopcy, ponieważ dobranie odpowiednich skarpet do garnituru na studniówkę może dla niektórych stanowić niemały problem.

Jaką długość skarpet wybrać na bal studniówkowy?

Skarpetki męskie do garnituru powinny być dopasowane do całego wizytowego outfitu.

Przede wszystkim powinny być odpowiedniej długości – najbardziej trafnym modelem skarpet męskich do garnituru będą skarpetki męskie długie. Różne modele skarpet o krótszych długościach mogą spowodować, że w trakcie tańca lub innych energicznych ruchów widoczny będzie fragment gołej skóry przebijający spod nogawki. Nie wygląda to atrakcyjnie, zatem należy koniecznie tego uniknąć i wybrać coś w dłuższym kroju.

Kiedy już wybierzemy odpowiednią długość należy zadbać o to, aby kolor skarpety męskich był dopasowany do stylizacji na studniówkę. Wskazówek dotyczących doboru skarpet do garnituru dla młodych mężczyzn jest mnóstwo, więc można powiedzieć, że to dosyć indywidualna kwestia. Istnieje jednak kilka niepisanych zasad odnośnie kompletowania skarpet męskich na wieczorowe okazje.

Jaki kolor skarpet do garnituru jest najbardziej odpowiedni?

Pierwsza z nich mówi, że skarpety należy dostosować do koloru spodni. Kolor skarpet powinien być taki sam lub ciemniejszy od koloru spodni od garnituru. Często ciężko znaleźć identyczny odcień skarpetek, dlatego wystarczy postarać się dobrać coś w podobnej tonacji, nawet jeśli kolor nie będzie identyczny. Jeśli ktoś nie jest do końca pewny, jaki kolor będzie pasował do ubioru, może postawić na jeden z wielu modeli skarpet z wzorem – staną się one wtedy ciekawym dodatkiem skupiającym uwagę, dodając mężczyźnie oryginalności.

Drugą zasadą w wybieraniu skarpetek do eleganckiego outfitu jest dobranie ich tak, aby pasowały swoim odcieniem do butów. Wielu mężczyzn twierdzi, że skarpety muszą być w kolorze butów, ponieważ dopiero wtedy dodadzą one całej stylizacji należytego szyku. Wybór wydawałby się wówczas dosyć prosty, tym bardziej, że buty do eleganckich, materiałowych spodni często są skórzane, w klasycznych kolorach. Jednak sprawa nie jest taka prosta, bowiem należy pamiętać, że oprócz dobrania koloru skarpet męskich do butów, nie mogą one jednocześnie zbyt mocno kontrastować ze spodniami.

Na takie okazje, jak studniówka, polecamy skarpety męskie bawełniane, które występują w wielu kolorach oraz wzorach. Spośród wielu klasycznych modeli z pewnością każdy młody mężczyzna wybierze dla siebie idealną parę skarpet, która dopełni jego studniówkowe wdzianko!