Kanapa w ogrodzie może być praktyczna!

Sklepy z wyposażeniem outdoorowym oferują obecnie bardzo szeroki wybór ciekawego asortymentu. Aranżując idealny, letni zakątek, możesz puścić wodze fantazji i stworzyć zachwycającą aranżację w salonowym stylu. Obawiasz się, że tapicerowane meble nie przetrwają na świeżym powietrzu? W takim razie spieszymy rozwiać Twoje wątpliwości!

Aluminiowe meble tarasowe – trwałość i elegancja

Wbrew powszechnym opiniom, ogród jest doskonałym środowiskiem dla wygodnych, miękkich kanap. To, jak długo meble posłużą nam w nienagannym stanie, zależy przede wszystkim od ich budulca. Jeśli chcesz mieć pewność, że deszcz, śnieg, promieniowanie UV i skrajne temperatury nie wpłyną negatywnie na kondycję nowej kanapy, wybierz model wykonany z trwałego materiału o wysokiej odporności. Jakie tworzywo za nic ma sobie pogodowe niedogodności? Oczywiście metal! Aluminiowe meble tarasowe szturmem opanowały modne ogrody zaprojektowane w minimalistycznym stylu. W kolekcjach dobrych marek znajdziesz aluminiowe kanapy z wysokiej jakości poduszkami. Jeśli nie chcesz, aby wilgoć wnikała do poduszek, wybierz modele z poszewkami impregnowanymi teflonem. Ochronna warstwa będzie dla wody i zanieczyszczeń barierą nie do przejścia.

Komplet na taras dopasowany do Twoich potrzeb

Szukając idealnej kanapy, warto zwrócić uwagę na sofy modułowe. Czym innowacyjne meble różnią się od klasycznych kanap? Przede wszystkim sprytną budową. Konstrukcja nowoczesnych kanap składa się z mobilnych elementów (tak zwanych modułów), które możemy dowolnie ze sobą łączyć. Lekkość komponentów i intuicyjny sposób montażu sprawiają, że zupełnie bez wysiłku możemy sprawnie zmienić rozłożysty narożnik w zgrabną, dwuosobową leżankę. Komplet na taras w formie narożnika doskonale sprawdzi się na dużych tarasach oraz luksusowych hotelach czy restauracjach.