Łóżko rozkładane czy na ramie?

Podczas zakupu nowego łóżka rzadko zastanawiamy się nad jego funkcjonalnością czy materiałami, z których został wykonany. Najczęściej interesuje nas jedynie wygląd zewnętrzny, estetyka oraz oczywiście cena. Okazuje się jednak, że znajomość temat może w znaczący sposób uprościć nasze życie oraz sprawić, że każdego dnia wstawać będziemy bardziej wypoczęci.

Zalety łóżek rozkładanych

Obecnie w sklepach meblowych stacjonarnych czy internetowych znajdziemy przede wszystkim łóżka rozkładane. Są to wygodne kanapy, które w ciągu dnia pełnią rolę wygodnego siedziska, nocą zaś zamieniają się w łóżko. To rozwiązanie wybieramy zazwyczaj do pokojów dziecięcych, jak również w przypadku niewielkich mieszkań blokowych, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Z pewnością jedną z zalet tego rodzaju mebli jest również ich niewygórowana cena. Mimo tego sklepy takie jak notodo.pl proponują nam meble wykonane z litego drewna. Czy to dobra inwestycja?

Warte swojej ceny!

Meble drewniane nie należą do najtańszych – jednak z ceną w parze idzie ich wyjątkowy wygląd oraz gwarancja, że będą one odporne na zniszczenia, zarysowania, ścieranie. Wykorzystanie do tworzenia mebli drewnianych drewna bukowe, sosnowe czy dębowe jest początkowo dokładnie suszone, kolejno zaś przycinane. Drewno na łóżka czy komody może zostać lakierowane czy bejcowane – wszystko po to, aby jeszcze bardziej przedłużyć jego żywotność.