Odrobina przyjemności na świeżym powietrzu

Niektóre miejsca bardziej niż inne sprzyjają fantastycznemu wypoczynkowi, regeneracji i uzupełnieniu pokładów energii. Takim miejscem z całą pewnością może być ogród. Zarówno ten rozległy jak i ten całkiem mały. Nawet zwykły taras czy balkon zamieni się w miejsce zapewniające wiele atrakcji, gdy go pomysłowo urządzimy.

Śniadanie do łóżka czy na tarasie?

Symbolem totalnego rozpieszczenia są niedzielne poranki spędzone w łóżku, do którego ukochana osoba przynosi nam śniadanie. A może lepiej zjeść je razem na przyjemnie urządzonym tarasie, na którym postawimy wygodne meble ogrodowe metalowe?

Obiad w jadalni czy pod baldachimem?

Ogród to świetne miejsce także do tego, żeby podać w nim pyszny obiad, ten codzienny i ten odświętny. Na werandzie czy na tarasie, ale także w dowolnym zakątku. Na przykład pod baldachimem. Jeszcze lepiej, gdy potrawy powstaną także w ogrodzie, co umożliwi dobry grill do ogrodu.

Romantyczna kolacja we dwoje w restauracji czy w altance?

W ogrodzie można także się zakochać. Dosłownie i w przenośni. Wykorzystując magię, która sama się tworzy na skraju światła, cienia, zapachu róż. Zamiast zapraszać ukochaną osobę na romantyczną kolację do restauracji, zaprośmy ją do magicznego ogrodu. Zaaranżujmy ogrodową altankę tak, żeby przypominała paryską kawiarenkę nad brzegiem Sekwany. Zadbajmy o romantyczną muzykę, a miłosny klimat otoczy nas niczym mgła.

Relaks i odnowa w SPA czy za progiem domu?

Wystarczą dobrze wyprofilowane leżanki aluminiowe lub technorattanowe, żeby za progiem domu zorganizować sobie SPA. W ogrodowej strefie wellness przyda się też mały stolik, dostawiony do leżaka oraz fotel wiszący i rozpieszczający. Doskonałym miejscem do urządzenia takiego SPA będzie na przykład patio, położone w pobliżu wodospadu czy kaskady.