Okna PCV – nowoczesne standardy

Okna PCV lub pod jakąkolwiek inną formą (drewno, aluminium) są koniecznością w każdym domu. Jest to taki element o który każdy musi dbać. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając dobrej jakości okna plastikowe? Jakie są nowoczesne standardy obowiązujące na rynku?

Okna PCV – wzornictwo

Wydawać by się mogło, że jeżeli chodzi o wygląd okna PCV nie zmieniają się w wyglądzie odkąd tylko można spotkać je w branży budowlanej, czyli dobrych kilkudziesięciu lat. Nic bardziej mylnego. Okna, jak wiele innych rzeczy na rynku zmieniają się. Obecnie można zauważyć, że stosuje się unowocześnienie stolarki okiennej. Projektanci również i w takich przypadkach wykorzystują minimalistyczne trendy pod postacią zwężanych profili okiennych. Takie zastosowanie powoduje, że do naszych wnętrz dostaje się coraz więcej promieni słonecznych. 

Wygląd od wewnątrz i zewnątrz

Bardzo często obserwuje się również, że okna PCV niezależnie od tego czy są rozwierne, rozwierno – uchylne, rozwierne z ruchomym słupkiem, mają ujednolicony wymiar. Okno zawsze będzie wyglądało tak samo dla osób obserwujących nasz dom z ulicy. Takie dopasowanie powoduje, że nasz dom lub nawet mieszkanie wpasowuje się idealnie w nowoczesne trendy budownictwa. Do tego bardzo często stosowane jest ukrywanie skrzydła okiennego. Szyba okienna tworzy jednolitą, zlicowana płaszczyznę o wyraźnych konturach. Taki efekt jest nie tylko niezwykle estetyczny, ale również bardzo efektowny. Do tego pomaga łatwiej utrzymać całe okna, łącznie z profilami okiennymi, w czystości.