Wykorzystanie mebli skandynawskich w niewielkich wnętrzach

Małe pomieszczenia do niedawna sprawiały sporo problemów zarówno samym właścicielom, jak i architektom. Dzisiaj pomysłów na aranżacje takich przestrzeni jest bez liku – znajdziemy je przede wszystkim w licznych pismach wnętrzarskich oraz w sieci. Jeśli takie pomieszczenia znajdują się w naszym mieszkaniu – nie bójmy się, tylko urządźmy je w stylu skandynawskim!

Jak styl skandynawski odmieni nasze mieszkanie?

Styl skandynawski kojarzony jest przede wszystkim z prostotą oraz łagodnymi kolorami nawiązującymi do natury. Dzięki niemu możliwe jest rozświetlenie nawet zaciemnionego wnętrza i nadanie mu łagodniejszego charakteru. W przypadku małych pomieszczeń styl skandynawski może okazać się najlepszym rozwiązaniem – jasne kolory pomogą optycznie powiększyć przestrzeń, a gładkie powierzchnie będą skuteczniej odbijać światło. To jednak nie jedyne sztuczki, które mogą zaproponować nam architekci!
Sklepy z meblami skandynawskimi są obecnie wszędzie, jednak największy wybór znajdziemy w sieci. Dzięki łatwym opcjom wyszukiwania oraz możliwości kupna z rabatami i w promocjach takie zakupy okazują się najbardziej korzystne dla naszego portfela.

Na co zwracać uwagę podczas kupna mebli skandynawskich?

Z pewnością ważne będą materiały – obecnie zdecydowana większość mebli tworzona jest z płyt meblowych, których wnętrze wypełniają sprasowane elementy drewniane. Deski są względnie odporne na niewielkie uszkodzenia, wyginanie. Ich wierzch pokrywają laminaty, najczęściej o nieporowatej strukturze. To właśnie laminat nadaje deskom estetycznego wyglądu. Laminaty dostępne są obecnie w szerokiej gamie kolorystycznej, mogą mieć matowe lub lśniące wykończenie. Wybór jest olbrzymi. Dzięki laminatom nasze mieszkanie może przybrać nietuzinkowego wyglądu.