Zabawa na świeżym powietrzu – organizujemy słoneczny weekend

Wypad z dziećmi na łono przyrody to jeden z najlepszych pomysłów na słoneczny dzień. Spędzenie czasu na świeżym powietrzu pozwoli nam nie tylko na odetchnięcie pełną piersią, ale również na rozruszanie mięśni zastałych po zimie. Jakie aktywności okażą się strzałem w dziesiątkę? Przedstawiamy kilka propozycji!

Spacerowanie, jazda na rowerze, rodzinne pikniki…

Wśród najczęściej wybieranych form aktywności z dziećmi rodzice wybierają spacerowanie – przechadzki do lasu czy nad jezioro możemy połączyć z wizytą w kawiarni. Z pewnością dzieci będą podwójnie szczęśliwe. Kiedy zrobi się naprawdę ciepło warto zastanowić się nad wycieczką rowerową połączoną z piknikiem. Dzięki dwóm kółkom spokojnie możemy dojechać za miasto i zrobić piknik z dala od spalin czy zanieczyszczeń. Wiele rodziców na takie pikniki zabiera również gry planszowe czy piłkę do grania.

A może park linowy?

Zabawa w parku linowym z pewnością zachwyci dzieciaki. Park linowy dla dzieci jest miejscem odpowiednio zabezpieczonym, przez co rodzice nie muszą martwić się o bezpieczeństwo swoich maluchów. Podczas zabawy posiadają one odpowiednie uprzęże oraz kaski, a poruszanie się po linach jest kontrolowane przez instruktorów i pracowników parku. Wiele takich parków posiada także punkty gastronomiczne!