Ekskluzywne meble tarasowe, które definiują przestrzeń

Ekskluzywne meble tarasowe, które definiują przestrzeń

Ekskluzywne meble tarasowe, które definiują przestrzeń

Każda godzina spędzona na tarasie czy w ogrodzie daje nam poczucie szczęścia – możemy odpoczywać, czytać książki, spędzać czas z rodziną. Wiele osób pracujących przy komputerach może także zrezygnować z jazdy do biura na rzecz pracy wśród zieleni! Aby móc w pełni wykorzystywać uroki takich miejsc konieczne jest zakupienie odpowiednich mebli ogrodowych. Jakie wybrać, aby cieszyć się komfortem?

Luksusowy taras – zadecyduj czego potrzebujesz!

Podstaw przed wyborem konkretnych mebli ogrodowych jest zadecydowanie czego tak naprawdę potrzebujemy. Dla jednych istotna będzie wielkość zestawu, dla innych walory estetyczne. Wszystko zależy również od ilości miejsca, którą dysponujemy. Przede wszystkim powinniśmy jednak pamiętać o tym, aby meble wykonane były z materiałów o wysokiej trwałości. Niska jakość będzie powodowała pękanie, koślawienie, łamanie mebli.

Obecnie topowi producenci oferują nam kolekcje projektowane w oparciu o aluminiowe stelaże malowane proszkowo. Zastosowanie aluminium ma dwie zalety – pierwsza to fakt, że mebel będzie lekki, co przełoży się na łatwość jego przesuwania czy przenoszenia. Druga to fakt, że aluminium zostało odpowiednio zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci, przez co nie pojawia się na nim rdza.

Materiały wierzchnie mebli ogrodowych

Ekskluzywne meble na taras mogą mieć wiele twarzy – przekonują producenci mebli ogrodowych. Do niedawna najpopularniejszymi były meble technorattanowe, które doskonale imitowały naturalny rotang. Dzisiaj równie popularne stają się meble z siedziskami i oparciami tworzonymi z siatki syntetycznej o wysokiej trwałości. Takie meble doskonale sprawdzają się w kawiarniach czy restauracjach na ogródkach letnich.

Wiele dostępnych kompletów posiada siedziska i poduszki wypełnione piankami tapicerskimi. Wierzch poduszek tapicerowany jest materiałami o właściwościach hydrofobowych.