Filtry do wody do ekspresu do kawy Bosch TAS6515UC8  

 

Po zakupie ekspresu do kawy przychodzi czas na wyposażenie go w kilka dodatkowych akcesoriów, które zapewnią wykonanie idealnej, pachnącej i aromatycznej kawy. I tak wiele osób kupuje idealne ziarna, tabletki do czyszczenia czy też dba o ekspres od zewnątrz. Jednak spora część osób zapomina o najważniejszym – ochronie ekspresu od wewnątrz jednocześnie zapewniając mu idealną jakość wody do pracy. Filtry do wody do ekspresu do kawy Bosch TAS6515UC8 jest w stanie zapewnić oba te punkty!

 

Filtry do wody do ekspresu do kawy Bosch TAS6515UC8 – działanie

 

Filtry do wody do ekspresu do kawy Bosch TAS6515UC8 jest idealnym dodatkiem, z którym każda produkcja kawy będzie czystą przyjemnością. Bez odpowiedniej jakości filtrów wiele osób narzeka, że wraz z upływem czasu kawa jest coraz gorsza pod względem jakościowym. Być może chodzi tutaj o słabą jakość wody, która spotęgowana przez ciągle zbierający się kamień w ekspresie daje taki przykry efekt. Przecież kawa ma cieszyć aromatem i smakiem – bez tych parametrów nie będzie już tak magiczna.

 

Filtry do wody do ekspresu do kawy Bosch TAS6515UC8 potrafią oczyścić wodę kranową z wielu zanieczyszczeń sprawiających, że woda ma gorszy smak i zapach. Głównymi winowajcami takiego stanu wody są chlor, pestycydy czy nawet metale ciężkie, które można znaleźć w śladowych ilościach we wnętrzu wody kranowej. Filtr wodny montowany w ekspresie idealnie przygotuje wodę do parzenia kawy uwalniając ją z tych problemów. Dodatkowo żywica jonowymienna zmniejszy twardość wody minimalizując ryzyko powstawania kamienia w ekspresie do kawy.

 

Wymiana filtrów do ekspresu do kawy

 

Wymiana filtrów do kawy powinna być uzależniona od częstotliwości korzystania z ekspresu. W przypadku kiedy ekspres do kawy jest użytkowany w standardowych, domowych potrzebach produkując średnio 125 kaw na miesiąc filtry powinno wymienić się po upływie ośmiu tygodni. W przypadku bardziej intensywnego korzystania z ekspresu filtry należy wymienić szybciej.