Automatyczne rozliczanie czasu pracy kierowców

Właściciele firm przewozowych muszą dbać o wiele zasad, które zdecydowanie różnią się od siebie w krajach Unii Europejskiej. Dlatego każde odczytywanie czasu pracy kierowców musi być robione bardzo precyzyjnie i notowane w jasny, klarowny sposób. Czasem posiadając sporą flotę samochodów w ruchu łatwo jest się w tym zgubić. Automatyczne rozliczanie czasu pracy kierowców może znacząco odciążyć zarówno obowiązki właścicieli firm TSL jak i obowiązki kierowców. W jaki sposób to działa?

 

Jak działa automatyczne rozliczanie czasu pracy kierowców?

 

Automatyczne rozliczanie czasu pracy kierowców działa poprzez korzystanie z sprawdzonego systemu telematycznego Dbkfleetmanagement. Wraz z nim o wiele łatwiej jest notować wszystkie przerwy w trakcie jazdy kierowców na drodze. Jednak głównym problemem jest regularne odczytywanie danych z kart kierowców w momencie kiedy znajdują się na wielotygodniowych trasach. Innym przykładem jest sytuacja, w której pracownik posiada pojazd pod własnym domem i wraca również do domu po swojej wyznaczone trasie. W takim wypadku bez systemu telematycznego musiałby osobiście stawić się do firmy i wykonać rozliczenie godzin przekazując właścicielowi odpowiednie dokumenty.

 

Automatyczne rozliczanie czasu pracy kierowców przez Dbkfleetmanagement umożliwia w łatwy i szybki sposób przekazanie czasu pracy do właściciela poprzez automatyczny zapis na ogólnodostępnym, firmowym dysku. System telematyki ogranicza ryzyko nie wykonania zapisu na czas co mogłoby wiązać się z bolesnymi karami finansowymi. Dodatkowo zapewnia on fantastyczne dla pracownika rozwiązanie. Po zakończonej trasie może on zostawić pojazd pod domem bez obaw o nie dotrzymanie terminów. Telematyka automatycznie rozliczy czas pracy z karty danych kierowcy w i w sposób zdalny przekaże do przedsiębiorcy. Taki system dodatkowo ułatwia archiwizację najważniejszych dokumentów redukując do minimum prawdopodobieństwo pomyłek.

 

Podsumowanie

 

Jak widać system Dbkfleetmanagement bardzo dobrze sprawdza się na płaszczyźnie automatycznego rozliczania czasu pracy kierowców. Zdecydowanie warto mieć go w swojej firmie aby jeszcze bardziej ją zoptymalizować!