Inwestycja w siebie

Inwestujemy w życiu w różne rzeczy- w polisy, w artykuły, w konta oszczędnościowe. Czasami zaś zapominamy o najprostszych inwestycjach, które przynoszą nam naprawdę wiele korzyści, a mianowicie o inwestycjach w siebie. Dzisiaj bowiem to inwestycja w nas samych, w naszą wiedzę, doświadczenie może być pierwszym krokiem na drodze do sukcesu.

Wiedza o projektach


Na początek warto się zastanowić- co jest dzisiaj obecne w praktycznie każdej firmie, placówce? Jakie stanowisko pomaga nam teraz wspiąć się na szczyt, zdobyć odpowiedzialne stanowisko? Oczywiście są to wszystkie sprawy związane z projektami. Dzisiaj, w dobie prężnie rozwijających się kontaktów między miastami, narodami projekty stają się chlebem powszednim w wielu firmach. Jednak ciągle mało jest osób kompetentnych, które rzeczywiście potrafią się zająć tworzeniem i realizacją projektów.

Certyfikat PRINCE2


Obecnie złotym standardem w metodyce projektów jest PRINCE. Strategie te pasują praktycznie do każdego rodzaju projektów z zakresu działania różnych branży i firm. Dzięki swojej uniwersalności PRINCE2 jest konieczna do tworzenia wielu projektów Unii Europejskiej oraz wielu innych państw znajdujących się w czołówce światowego biznesu. Co jednak trzeba zrobić, aby zdobyć certyfikat PRINCE2?

PRINCE2 egzamin


Zdobycie certyfikatu PRINCE2 umożliwia zdanie odpowiedniego egzaminu. Warto tutaj podkreślić, że nie musimy się martwić, jeśli nie mamy czasu uczęszczać na kursy. Wiadomo, że dzisiaj wiele osób ma całkowicie nie unormowane godziny pracy albo też prowadzi interesy z innymi narodami, co wymaga pracy często o późnych porach. Dzisiaj wychodzimy tym osobom naprzeciw, zatem egzaminy można zdawać również przygotowując się do nich samemu. Oczywiście można również uczęszczać na kursy- nawiążemy na nich na pewno wiele ciekawych kontaktów i znajomości.

PRINCE2 Foundation


Pierwszym egzaminem, który potwierdza zdobycie przez nas podstawowej wiedzy z zakresu metodyki PRINCE jest właśnie egzamin PRINCE 2 Fountadion. Trwa on godzinę i składa się z 75 pytań jednokrotnego wyboru. Powszechnie uznawany jest jako umiarkowanie trudny. Jednak należy pamiętać, że poświadcza on jedynie bazowe umiejętności. Aby wykazać przed pracodawcami, że rzeczywiście umiemy zastosować metodykę PRINCE w praktyce należy zdać jeszcze jeden egzamin.

PRINCE2 Practitioner


Egzamin PRINCE 2 Practitioner jest właśnie tym egzaminem, który poświadcza zdobycie przez nas umiejętności praktycznego zastosowania metodyki PRINCE2. Tutaj mamy już zaaranżowane na piśmie konkretne sytuacje, w których musimy podjąć różne decyzje i pisemne je uzasadnić. Zdobycie pełnego certyfikatu PRINCE2 poprzez zdanie obydwu egzaminów jest inwestycją, która na pewno nam się opłaci! Artykuł został napisany we współpracy z firmą Inprogress https://inprogress.pl/prince2.html.