Zaplanuj swoje tegoroczne wczasy!

Wiosna za pasem – to idealny moment na to, aby zaplanować wakacyjny wyjazd wspólnie z partnerem czy wraz z rodziną. Jeśli nie masz czasu na samodzielnie szukanie destynacji, hoteli oraz zajmowanie się rezerwowaniem lotów powinieneś skorzystać z pomocy doświadczonych pracowników biur podróży. Nie tylko podpowiedzą oni, gdzie warto wyjechać, ale również znajdą wycieczki w interesujących nas cenach. Co obecnie mogą zaproponować nam biura podróży?

Kraje Europy: Chorwacja, Bułgaria, Grecja… i dalej!

Wśród najczęściej zadawanych pytań w biurach podróży wymienia się te o kraje europejskie, szczególnie w ostatnich 2 latach. Ponowne zainteresowanie takimi kierunkami jak Chorwacja czy Bułgaria wynika z niepokojów na Bliskim Wschodzie i w krajach muzułmańskich. Dotychczas lubiane kierunki, takie jak Egipt czy Turcja, są obecnie omijane, a rok temu wiele osób, które wykupiło wycieczki właśnie tam – rezygnowało z nich, nawet kosztem utraty zaliczki. Wybór Chorwacji nie jest przypadkowy – Chorwacja należy do słowiańskiego obszaru językowego, stąd też również osoby starsze mogą czuć się nieco bardziej komfortowo, rozumiejąc wiele słów.

Okazuje się, że dużym zainteresowaniem zaczęły cieszyć się także wyjazdy do egzotycznych krajów, takich jak Dominikana, Seszele, Mauritius czy Kuba. Kierunki te dotychczas były zazwyczaj poza zasięgiem cenowym większości Polaków. Wraz z brakiem zainteresowania kierunkami bliskowschodnimi konieczne było przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów inną ofertą – podróże egzotyczne nadały się do tego idealnie!

DO topowych krajów oferowanych przez biura podróży zalicza się Dominikanę, Mauritius, Seszele. Jakie atrakcje turystyczne na Dominikanie warto „odhaczyć”? Z pewnością turyści powinni skorzystać z możliwości kąpieli, nurkowania czy żeglowania w krystalicznie czystych wodach Morza Karaibskiego. Kolejno warto zwiedzić parki narodowe, odwiedzić okoliczne wioski.