Jak działają platformy e-learningowe?

Na rynku szkoleń pojawia się coraz więcej ciekawych nowinek. Jedną z najbardziej atrakcyjnych nowości w Polsce są rozbudowane platformy e-learningowe, które oferują szeroki wachlarz kursów i szkoleń. Dlaczego kursy on-line są coraz większym zagrożeniem dla szkoleń w tradycyjnej postaci? W czym tkwi sekret popularności nowoczesnych metod nauczania? Sprawdź!

Nauka w sieci coraz bardziej popularna

Z niestandardowych form kształcenia korzystają już nie tylko firmy czy uczelnie, ale również osoby, które chcą zyskać dodatkowy fach lub wzbogacić swoje CV. Nastawienie na samorozwój i ciągłe doskonalenie swoich umiejętności sprawiło, że portale takie jak cgwisdom.pl są coraz bardziej popularne. Wśród internautów największym zainteresowaniem cieszą się kursy związane z obsługą profesjonalnych programów komputerowych. Wystarczy jedno kliknięcie i realizacja przelewu na symboliczną kwotę, aby wejść w posiadanie pakietu materiałów szkoleniowych z wybranej dziedziny.

Niska cena

Tym, co od razu przykuwa uwagę większości z nas, jest cena. Za możliwość cotygodniowego uczestnictwa w zajęciach z animacji czy grafiki zapłacimy nawet kilka tysięcy złotych. Do kosztów kursu należy dodatkowo doliczyć bezcenny czas, jaki tracimy na dojazd na drugi koniec miasta. Dla porównania, kurs z After Effects dostępny na platformie e-learningowej to równowartość nowej pary spodni.

 Przejrzysta forma

Kursy on-line to przede wszystkim nieskrępowana swoboda nauki. Zaraz po zaksięgowaniu wpłaty, na indywidualnym koncie kursanta odblokowuje się dostęp do szeregu uporządkowanych materiałów wideo. Użytkownik kursu nie jest ograniczony żadnym limitem – każdy z filmów instruktażowych może być odtworzony tyle razy, ile potrzeba, aby dokładnie zrozumieć dane zagadnienie.