Jak funkcjonalnie zagospodarować mieszkanie pod skosami?

Mieszkanie pod skosami jest magiczne. Spoglądanie w niebo od razu po przebudzeniu jest gwarancją dobrego humoru nawet w najtrudniejsze dni. Niestety mieszkanie na poddaszu jest tak samo piękne, jak niefunkcjonalne, a zaaranżowanie przestrzeni tak, by była ergonomiczna nie jest łatwe. Jak funkcjonalnie rozmieścić półki, schowki i szafy pod skosami?

Praktyczne schowki

Skosy na strychach mogą mieć bardzo różną wysokość. Te niższe warto wykorzystać na półki, których w mieszkaniu nigdy nie jest za dużo. Książki, płyty, czy dziecięce zabawki będą tam miały swoją przystań, dzięki temu strych będzie uporządkowanym miejscem.

Wyższe skosy warto zaaranżować na schowki. Szafki czy szuflady pomogą ukryć wiele niezbędnych drobiazgów, które zawsze są w mieszkaniu. Pościel, ręczniki, obrusy, koce czy bielizna poukładana w szufladach ułatwi utrzymanie porządku.

Budując schowki warto postawić na drzwi suwane, które pomogą zaoszczędzić cenną przestrzeń. Otwieranie oraz zamykanie drzwi uchylnych może być uciążliwe i może kolidować ze zróżnicowaną wysokością, z którą spotkamy się na poddaszu.

Pojemne szafy

Wysokość 80 cm nie jest może najbardziej imponująca, ale jest to już wygodne miejsce, w którym możemy postawić szafy wnękowe Warszawa.

Niższe miejsca na poddaszu można wykorzystać na pojedyncze szafki, w których umieścimy wyłącznie szuflady, czy drążki na wieszaki. Większe, gdzie mamy 120 cm wysokości są już idealne, by zbudować pełnowymiarową szafę. Szafy wnękowe Warszawa dzięki zastosowaniu drzwi suwanych idealnie wkomponują się w trudną przestrzeń poddasza.

Szafy wykonane pod wymiar pomogą maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Dzięki zastosowaniu kolorów takich, jak na ścianach szafy mogą stać się niemal niewidoczne, co dobrze wpłynie na odbiór przestrzeni.

Warto pamiętać, że poddasze jest miejscem, które często potrzebuje optycznego powiększenia. Dzięki zastosowaniu jasnych kolorów oraz dużych okien w połaciach dachu możemy uzyskać jasne, przestronne powierzchnie, które będą radosne i pełne światła.

Ciekawe połączenia

Strych to idealne miejsce, by urządzić klimatyczną bibliotekę. Kącik do czytania, w pobliżu którego znajdują się półki z książkami można połączyć z szafą wnękową która wykorzystamy również na ciuchy i inne rzadziej używane elementy garderoby.

Szafy wnękowe Warszawa w połączeniu z regałem będą wyglądały ciekawie, niebanalnie, a jednocześnie pozwolą na maksymalne zagospodarowanie przestrzeni. Jest to rozwiązanie, które sprawdza się w przestrzeni pod skosami, nie tylko dlatego, że jest funkcjonalne, ale również dlatego, że zachwyca niebanalnym wyglądem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szafy wnękowe warszawa http://bbmeble.pl.