Jak kupować narty?

Dzisiaj segment nart podzielony jest na kilka grup, tak aby każdy mógł dopasować je do swoich potrzeb czy predyspozycji. Jednak wciąż kupno nart Rossignol wiąże się ze sporym wydatkiem, a więc warto wyborowi nart poświęcić nieco więcej czasu.

Czym się sugerować?

Do dyspozycji są m.in. drukowane test narciarskie. Jednak warto pamiętać, że nie zawsze są one robione w sposób sumienny. Dlatego też obecnie wiele firm udostępnia swój sprzęt do testowania swoich klientom. Testować można nawet najdroższe modele nart Rossignol. Nigdy nie można bowiem kupować przysłowiowego kota w worku.

Długość

Krótkie narty Rossignol również mają swoje zalety. Przede wszystkim łatwiej się skręcają i są stosunkowo łatwe do manewrowania. Jednak z drugiej strony są znacznie mniej stabilne przy większych prędkościach. Narty dłuższe są trudniejsze w obsłudze podczas krótkiego skręcania, ale przy szybszej jeździe charakteryzują się znacznie większą stabilnością.

Twardość

O twardości nart Rossignol mówi się stosunkowo rzadko,a tymczasem jest to parametr bardzo istotny. Im narty Rossignol są bowiem twardsze, tym trudniej się na nich jeździ, ale z drugiej strony jazda jest wówczas o wiele bardziej dynamiczna. Dobrej klasy narciarz potrafi zresztą wykorzystywać twardość narty i przełożyć to na dynamiczną jazdę. Z kolei narty bardziej miękkie są łatwiejsze i przyjemniejsze w obsłudze, chociaż mniej dynamiczne. Idealne narty dla siebie dobierzesz w sklepie http://agasport.com.pl/narty-rossignol-unique-l-wiaz-xelium-id-935

Jaka długość nart Rossignol będzie właściwa?

Okazuje się, że nie istnieje w tym przypadku uniwersalna odpowiedź. Długość nart jest bowiem w dużej mierze kwestią bardzo indywidualną. Wiele zależy w tym przypadku od preferowanego stylu jazdy, budowy ciała narciarza oraz oczywiście od jego umiejętności. Duże znaczenie ma waga. Podczas skrętu działa bowiem siła odśrodkowa, która jest wypadkową prędkości z jaką porusza się narciarz oraz jego masy, która wpływa na docisk nart. Jednak warto pamiętać, że w przypadku skrętu krótkiego narty Rosignol powinny mniej więcej sięgać brody. Jednak w przypadku osób bardzo wysokich i szczupłych narty muszą być nieco krótsze. Z kolei w przypadku skrętu dłuższego narty powinny sięgać do czoła. Dla osób jeżdżących dobrze długość nart powinna wynosić tyle ile ich wzrost. Obowiązuje jeszcze jedna zasada Im narty są twardsze, tym ich długość musi być krótsza i odwrotnie. Jednak to nie wszystko. Podczas wyboru nart należy też zwrócić uwagę na swoje umiejętności oraz preferencje. Inne narty sprawdzają się bowiem podczas klasycznej jazdy po stokach, a inne przy freestyle’u.