Jak stworzyć dzieło życia?

Czym jest dzieło życia? Wybitną książką, która zmienia losy jednostek i całych pokoleń. Spektakularnym osiągnieciem z zakresu nauk ścisłych. Obrazem, który w niezwykły sposób dociera do granic jestestwa. Niepowtarzalną rzeźbą, esejem filozoficznym, odkryciem, zaprojektowanym budynkiem. Ale czy tylko takie realizacje, wymagające wybitnych zdolności artystycznych i intelektualnych, można określić jako dzieła życia?

Dzieło rzeczywistej egzystencji

Nie każdy przecież jest artystą, myślicielem czy naukowcem, który swój potencjał umysłowy przekształca w niezwykłe realizacje. Każdy jednak może tworzyć na podstawie własnych doświadczeń. Wykorzystując niepowtarzalne momenty i wydarzenia do wykreowania dzieł fotograficznych i narracyjnych. Przekonamy się o tym w tym miejscu: cewe-fotoksiazka.pl.

Każda egzystencja jest bowiem nie do powtórzenia. Tylko my sami mamy możliwość przeżywania naszego jednostkowego bycia w ten oto sposób. Inni ludzie mogą jedynie zbliżać się do nas i do naszego przeżywania. Czy to mało? Nie, to bardzo wiele.

Przeżywanie to wyzwanie

Żyje się tylko raz i ta pojedynczość egzystencji stanowi dla nas największe wyzwanie. Pięknym przykładem takiego połączenia wydarzenia i jego kreacji jest fotoksiążka ślubna, miłosna, rodzinna, podróżnicza – zatrzymująca niezwykłe chwile na zawsze i nadająca im odpowiednią oprawę. W ten sposób dzieło życia łączy się ze sztuką fotografii i opowieści za pomocą obrazów.

Tworzyć na podstawie materiału egzystencji

Dzieło życia niekoniecznie musi trafić do galerii czy do encyklopedii. Ważne, żeby trafiło do serc i umysłów ludzi, których kochamy. Takim dziełem są nasze rodziny, małżeństwa i dzieci. Nasze domy i ogrody. Nasze spełnione plany podróżnicze. Nasze zwykłe-niezwykłe dni, pośród których spełnia się proste szczęście.