Indywidualne, małe i duże kancelarie prawne

Kancelarie prawne przybierają różne formy i rozmiary. Na rynku funkcjonują zarówno niewielkie kancelarie adwokackie, jak i wielostanowiskowe, wielostronne organizacje prawne. Profesjonalne firmy są w stanie zapewnić pomoc prawną w prawie wszystkich wyzwaniach stojących przed osobami fizycznymi, a także małymi przedsiębiorstwami oraz dużymi korporacjami. W przypadku profesji takiej jak adwokat Katowice mogą pochwalić się dostępnością wielu fachowych kancelarii.

Indywidualna praktyka

Niektóre firmy prawnicze prowadzone są przez jednego prawnika. Taka kancelaria adwokacka zazwyczaj zajmuje się ogólnymi sprawami prawnymi na różne tematy – od prawa do szkody osobowej, po prawo rodzinne. Taka kancelaria prawna może również specjalizować się w określonej dziedzinie prawa, np. w prawie patentowym. Istnieje kilka korzyści związanych z współpracą z niedużą firmą prawniczą, zwłaszcza jeśli klient szuka sposobów na obniżenie kosztów. Ogólnie rzecz biorąc, praktyki w zakresie prawa indywidualnego są tańsze niż większe kontrakty prawne, a często pozwalają na dużą elastyczność zatrudniania pracowników zewnętrznych, takich jak na przykład eksperci prawni. Są oni zatrudniani głównie w celu obniżenia kosztów lub pomocy w specjalnych zadaniach.

Małe kancelarie prawne

Małe firmy prawnicze zatrudniają zwykle od dwóch do dziesięciu pełnomocników. Nierzadko umożliwiają swoim prawnikom współpracę z innymi specjalistami, zwłaszcza przy sprawach skomplikowanych lub związanych z określonym prawem. Ze względu na ścisły kręg prawników w małych kancelariach prawnych, firmy te często mają wysoki status i mogą świadczyć reprezentację w bardzo szerokim zakresie prawnym. W przypadku usług, które oferuje adwokat Katowice słyną z dostępności wielu sprawdzonych, niedużych kancelarii.

Duże kancelarie adwokackie

Na rynku funkcjonują także znacznie większe firmy. Taka kancelaria prawna może liczyć od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy pracowników, w tym prawników, paralegali, pracowników administracyjnych, specjalistów ds. zasobów ludzkich, bibliotekarzy i innych pracowników. Takie kancelarie prawne nierzadko funkcjonują w wielu miastach, a nawet w krajach. Duże firmy prawnicze specjalizują się we wszystkich dziedzinach prawa i zazwyczaj mają duże działy prawne, takie jak grupy korporacyjne, zatrudnieniowe i nieruchomościowe. Ponadto duże firmy prawnicze są w stanie obsłużyć większość rodzajów pracy prawnej, w tym transakcje biznesowe (takie jak fuzje i przejęcia), spory sądowe na dużą skalę oraz sprawy karne.

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią http://www.remigiuszsoltys.pl/.