Jak wybudować dom niskim kosztem i w niedługim czasie?

Budowa domu kojarzona jest z olbrzymią inwestycją, która wymaga od nas nie tylko cierpliwości, ale przede wszystkim olbrzymich nakładów finansowych. Zazwyczaj rozpoczęcie budowy wiąże się z zaciągnięciem dużego kredytu, który później będziemy spłacać przez długie lata. Czy istnieje alternatywa? Tak – i jest na wyciągnięcie ręki! Czy wiesz, czym są domy drewniane całoroczne?

Dom dopasowany do Twoich potrzeb!

Domy drewniane całoroczne to hit ostatnich lat na polskim rynku. Moda na ten rodzaj budownictwa przyszła do nas ze Skandynawii oraz Kanady. W tych regionach domy drewniane są najczęściej budowanymi, ze względu na dużą dostępność drewna, który jest głównym budulcem. Myśląc o całorocznych domkach drewnianych mamy zazwyczaj na myśli domy, w których wnętrzu jest ciepło i przytulnie, w kominku trzaska ogień. Faktem jest, że w firmach specjalizujących się wznoszeniem takich budowli znajdziemy dziesiątki interesujących projektów, w tym domów parterowych, domów z poddaszem do aranżacji, domów piętrowych, również domów z podjazdami czy osobnymi garażami – opcji jest wiele i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Ile trwa budowa domu drewnianego? Założenie jest takie, że domy w stanie surowym oddawane są właścicielom już po 2-4 miesiącach. Domy w stanie deweloperskim wymagają więcej czasu – zazwyczaj jest to 6-8 miesięcy. Wiele topowych firm oferuje również swoim klientom możliwość całkowitego wykończenia wnętrza domu – dzięki temu odpada problem kafelkowania, montażu schodów, malowania. Wszystko za jednym zamachem!

Czy to się opłaca?

Wiele osób zastanawia się, czy względnie niska cena domu drewnianego nie jest równoznaczna z tym, że budowla będzie niskiej jakości. – Zdecydowanie nie – przekonują specjaliści z firmy mawit.com.pl. Dom drewniany budowany jest z najwyższą dbałością o detale, dodatkowo jest on ocieplany różnorodnymi materiałami, wybieranymi wspólnie z inżynierami budownictwa. Koszt domu drewnianego jest niższy o ok. 35% w stosunku do domu murowanego.