Nowoczesne rozwiązania okienne – które warto rozważyć przed kupnem?

Kupno nowych okien to spory wydatek – wielu z nas jednak nie chce z nim zwlekać, szczególnie przed zimą. Zanim jednak wybierzemy się do konkretnego sklepu czy producenta warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami: jakim budżetem dysponujemy? Czy zależy nam na konkretnych rozwiązaniach? Jakie są nasze potrzeby? Czy wiemy, jakie nowinki może zaproponować nam producent?

Okna antywłamaniowe – zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Jednymi z najczęściej kupowanych obecnie produktów w sklepach ze stolarką okienną są okna antywłamaniowe. Nowoczesne systemy zabezpieczające przed staranowaniem drzwi balkonowych czy okien pozwalają nam czuć się bezpieczniej. Warto jednak wiedzieć, że żaden producent nie da nam 100% gwarancji na swój produkt. Istotne jest jednak to, aby być kilka kroków przed włamywaczem oraz skutecznie utrudnić mu przedostanie się do wnętrza mieszkania, domu. Obecnie w celu odróżnienia kolejnych klas zabezpieczeń stosuje się odpowiednie oznaczenia. Począwszy od najniższych chronią one przed uderzeniami w okna czy ramy tępymi i lekkimi narzędziami, wyższe pozwalają na ochronę wnętrza przed silnym uderzeniem czy naciskiem na szybę. Kupując okna antywłamaniowe pamiętajmy, e certyfikaty powinny obejmować wszystkie elementy zastosowane w danym produkcie, a nie tylko ramy czy zawiasy – mówi jeden z pracowników firmy okna-internorm.pl.

Wśród okien antywłamaniowych znajdziemy znane i cenione konstrukcje: okna drewniano-aluminiowe, okna wykonane z PCV.

Okna pasywne – co warto o nich wiedzieć?

Okna pasywne cieszą się dużym zainteresowaniem w naszym kraju – Polacy chętnie stosują wszelkie ulepszenia, które pozwalają na ograniczenie wydatków związanych z ogrzewaniem domu czy mieszkania. Okna pasywne rozpoznamy po konkretnych materiałach, z których wykonano ramy, jak również po ilości szyb – zazwyczaj jest ich 3 lub więcej.