Lakierowanie felg

Każdy właściciel czterech kółek dobrze wie, że o samochód trzeba dbać. Pomijając już obligatoryjne przeglądy serwisowe, które potwierdzają zdatność samochodu do jazdy i dopuszczają go do ruchu, konieczna jest także okresowa konserwacja bądź wymiana niektórych części i podzespołów. Zapominając o tym, znacznie skrócimy żywotność naszego pojazdu.

Konserwacja felg

Lakierowanie i odnowienie felg jest jedną z tych czynności które, przy odrobinie wprawy, możemy wykonać sami, w końcu lakier czy spray do felg to produkt na tyle popularny i łatwo dostępny, że nikt nie powinien mieć problemu z jego zakupem. Rzecz jasna nic nie stoi na przeszkodzie aby powierzyć to profesjonalistom – na naszym rodzimym rynku działa wiele firm i warsztatów wyspecjalizowanych w tym zakresie – i jeżeli nie czujemy się w tym temacie do końca pewnie, zdecydowanie bezpieczniej będzie wybrać to drugie rozwiązanie.

Jeżeli jednak zdecydujemy się na samodzielną renowację felg, powinniśmy pamiętać o kilku czynnikach, z czego bardzo istotna jest konieczność ponownego wyważenia opon, jako że podczas lakierowania powinniśmy usunąć wszelakie ciężarki. Jest to kwestia bezpieczeństwa i jako taka nie jest w żadnym wypadku pomijalna.

Konserwacja i renowacja

Warto mieć na względzie fakt, dopuszczalna ingerencji obejmuje tylko i wyłącznie zmiany kosmetyczne, czyli takie, które pozostają bez wpływu na strukturę samej felgi. Istotną informacją jest tutaj fakt, że zmiana sięgająca już na 1 mm wgłąb felgi klasyfikowana jest już jako taka, która uniemożliwia dalszą jazdę.

Reasumując, felgi możemy czyścić, szlifować i lakierować a wszelakie dalej idące przeróbki mogą skutkować stworzeniem zagrożenia. W takim przypadku jedynym możliwym rozwiązaniem jest niestety wymiana felgi na nową – tylko i wyłącznie.

Wybór odpowiedniego lakieru

Dostępne na rynku lakiery podzielić można ze względu na kilka typów a dobór konkretnego wariantu podyktowany jest przede wszystkim tym, czy lakierować będziemy felgi stalowe czy aluminiowe. Istotny jest także sposób aplikacji oraz wydajność – przykładowo, spray do felg będzie bardzo łatwy w nałożeniu, jego wydajność jest jednak niższa niż w przypadku farby czy emalii.

Do wyboru są, wytwarzane na bazie żywicy alkidowej emalie ftalowe i emalie ftalowe karbamidowe, lakiery akrylowe oraz spraye do felg. Wybór koloru jest podyktowany naszymi osobistymi preferencjami a mnogość dostępnych rozwiązań z pewnością pozwoli każdemu znaleźć coś, co wpasowuje się w jego gust.

Lakier do felg kupisz na Lakiery24.com