Mity na temat piwa bezalkoholowego

Piwo bezalkoholowe jest rewelacyjną propozycją dla wszystkich miłośników smaku tego rodzaju trunków, ale niekoniecznie lubiących napoje z procentami. Mimo, że piwo bezalkoholowe na rynku jest dostępne od dość konkretnego czasu, na jego temat powstało wiele mitów, którym spróbujemy się przyjrzeć rozwiewając wszelkie wątpliwości.

Czy piwo bez alkoholu posiada jakiś smak?

Oczywiście! W smaku ten rodzaj napoju nie odbiega niczym od wersji z alkoholem. Mało kto wie, że charakterystyczna goryczka dająca się wyczuć w piwie nie jest wcale związana z zawartością procentów, a… z samym procesem chmielenia, które przecież występuje przy produkcji zarówno piwa z alkoholem, jak i tego bez %. To samo dotyczy słodkości, która powiązana jest ściśle z surowcami użytymi do wyprodukowania tegoż napoju.

Piwo bez alkoholu = 0%?

Według polskiego prawa piwo bezalkoholowe to takie, które nie zawiera alkoholu powyżej 0,5% całej objętości. Jednakże na sklepowych półkach można już znaleźć takie alkohole, które autentycznie nie posiadają ani grama procentów, a mimo wszystko smakują zupełnie jak te trunki alkoholowe.

Piwo to piwo, prowadzenie samochodu jest zabronione

Jest to kolejny, niczym nie potwierdzony mit. Ponieważ to właśnie piwo bezalkoholowe jest najczęściej wybierane przez kierowców! Nie tylko świetnie ugasi pragnienie, ale i nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów. Porównując, tyle samo stężenia alkoholu co piwo bez % zawierać może kefir, kapusta kiszona czy nawet sok winogronowy. A więc kierowco – smacznego!

Bezalkoholowe, ale niekoniecznie zdrowe?

Nic bardziej mylnego! Owszem, piwo jest zazwyczaj kojarzone z niezdrową, tłustą dietą oraz słonymi przekąskami. Jednak samo w sobie piwo bezalkoholowe do grupy tych produktów się nie zalicza, gdyż te tradycyjne – warzone jest z naturalnych składników mających raczej te pozytywne działanie, aniżeli negatywne. Dla przykładu po ten rodzaj trunku sięgają bardzo często sportowcy, chcąc uzupełnić braki elektrolitowe, mikro- oraz makro-elementy, a także pragną w ten sposób dodać sobie energii przy okazji regenerując ciało. Bowiem piwo nie zawierające alkoholu jest uważane za świetny napój izotoniczny, rewelacyjnie wpływający na stan i kondycję ciała.

Piwo bezalkoholowe jest trudno dostępne

Jeszcze jakiś czas temu owszem, półki nie uginały się pod ciężarem tego rodzaju piwa. Jednak teraz, gdy jest ono mocno na topie, nie ma problemów z zakupem piwa bezalkoholowego. A nawet więcej – możliwość wyboru jest naprawdę ogromna – od smaku tradycyjnego piwa, aż po wielosmakowe, często z nutą owocową i mocno orzeźwiającą.

Piwo bezalkoholowe kupisz w sklepie bezalkoholowe.com