Nieinwazyjne metody powiększania piersi

Powiększanie piesi to jeden z najczęściej wybieranych prze kobiety zabiegów medycyny estetycznej. Zabieg ten umożliwia spełnienie marzeń o pięknym i kształtnym biuście, przywraca właściwe proporcje sylwetki i leczy z kompleksów. Najbardziej popularną metodą powiększania piersi jest zabieg wszczepienia implantów. Niewątpliwą zaletą operacyjnego powiększania biustu jest jego trwałość. Wystarczy jeden zabieg, aby raz na zawsze cieszyć się pełnym i kształtnym biustem. Jednak z racji inwazyjności zabiegu, nie każda z pań może mieć wykonane wszczepienie implantów. przeciwwskazaniem do zabiegu są choroby autoimmunologiczne i inne choroby przewlekłe, schorzenia nerek i wątroby, zaburzenia krzepliwości krwi czy problemy z sercem. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest powiększenie piersi metodami mniej inwazyjnymi, choć nietrwałymi.

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym

Istnieje możliwość powiększenia biustu preparatem kwasu hialuronowego. Ta naturalnie występująca w organizmie substancja wyróżnia się zdolnością do wiązania ogromnych ilości wody, dzięki czemu doskonale wypełnia biust, jednocześnie nawilżając i odmładzając skórę. Ponadto zabieg jest minimalnie inwazyjny, doskonale tolerowany przez organizm i nie generuje żadnych działań niepożądanych.

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym polega na wprowadzeniu kaniuli przez niewielkie nacięcia w skórze, a następnie wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w celu powiększenia piersi i wymodelowania ich kształtu. Zaraz po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennej aktywności, należy jednak unikać nadmiernego wysiłku fizycznego przez tydzień po zabiegu. Zabieg trwa około 40 minut zaś efekty utrzymują się do dwóch lat.

Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową

Powiększanie piersi na drodze przeszczepienia własnej tkanki tłuszczowej jest zabiegiem bardziej inwazyjnym niż z użyciem kwasu hialuronowego. Pierwszym etapem jest liposukcja, czyli pobranie tkanki tłuszczowej pacjentki, najczęściej z brzucha. Następnie pobrany materiał jest odwirowywany w celu uzyskania komórek tłuszczowych, po czym wprowadzany przy użyciu kaniuli w gruczoł piersiowy. Lipofilling piersi trwa około 2 – 3 godzin i wymaga rekonwalescencji związanej szczególnie z obszarem, na którym przeprowadzona jest liposukcja.

Po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego i nosić ubranie uciskowe. Niemal natychmiast po zabiegu około 25% przeszczepionego tłuszczu zostaje fizjologicznie wchłonięte, zatem wskazane jest powtórzenie zabiegu po kilku miesiącach. Wtedy ostateczny efekt zabiegu utrzymuje się przez około dwa lata. Czytaj więcej: http://art-med.com.pl/