Nowoczesna kuchnia – jakie elementy dobrać?

Współcześnie każdy z nas pragnie, aby jego mieszkanie czy dom były nie tylko komfortowe, ale i urządzone zgodnie z obowiązującymi trendami. Każdego dnia na portalach społecznościowych zasypywani jesteśmy licznymi zdjęciami wspaniale urządzonych salonów, sypialni, kuchni… Stworzenie takiego wnętrza okazuje się być jednak nierzadko sporym wyzwaniem finansowym. Na szczęście są alternatywy!

Nowoczesność w kuchni

Nowoczesne kuchnie odznaczają się prostym designem, stonowaną kolorystyką oraz ciekawymi dodatkami, które najlepiej uzupełniają wnętrze. Stworzenie takiej kuchni może zająć nieco czasu, jednak efekty z pewnością przejdą nasze najśmielsze oczekiwania. Co – poza sprzętami AGD i RTV – powinno znajdować się w takim pomieszczeniu? Odpowiedzi udzielają doświadczeni dekoratorzy wnętrz!

Materiały, faktury

Aby nawet niewielka kuchnia stała się miejscem idealnym do przygotowywani posiłków konieczne jest zadbanie o jasne kolory oraz gładkie powierzchnie. Takie połączenie pozwoli na skuteczne odbijanie światła, a co za tym idzie: na optyczne powiększanie wnętrza. Jasne kolory w kuchni znacznie lepiej działają również na nasze samopoczucie. Obecnie topowy producenci mogą zaoferować nam meble tworzone na wymiar z jasnymi, laminowanymi powierzchniami. Są one odporne na uszkodzenia, wnikanie brudu. Czyszczenie takich powierzchni nie powinno sprawić żadnego problemu. Ważnym elementem są również tapety ścieralne lub też kafle wykorzystywane na ścianach obok pieców czy blatów roboczych w kuchniach. Pozwalają na one ochronę ściany, a dodatkowo również one są proste w utrzymaniu czystości.

Miejsce do jedzenia

W wielkim stylu powróciła moda na stoły i krzesła w kuchniach. W przypadku dużych pomieszczeń mamy praktycznie nieograniczone możliwości wyboru modeli tych mebli. Kiedy miejsca jest mniej musimy pamiętać przede wszystkim o funkcjonalności. Dobrym wyborem jest wykorzystanie wysokich blatów kuchennych oraz hokerów do kuchni. Te ostatnie tworzone są obecnie włącznie z oparciami, podłokietnikami i dodatkowymi podpórkami dla stóp.