Potencjał jaki kryje w sobie technologiczny łańcuch bloków

Blockchain jest nowoczesną technologią – aczkolwiek, mówi się o tym już od dawna. Niejedna blockchain development company (np. 10Clouds) nie może narzekać na brak zaufania. Trzeba jednak przyznać, że ten łańcuch bloków (jak się mówi po polsku) nie miał jeszcze okazji do tego, aby móc w pełni pokazać swój potencjał.

Autentyczność produktów

Blockchain development service rozwija się na szeroką skalę. Całkiem możliwe, że dojdzie do takiego etapu, że usługi bazujące na tej technologii zostaną wykorzystane do poświadczania autentyczności produktów. A jest duże zainteresowanie na taką usługę – w szczególności, jeżeli chodzi o marki odzieżowe, muzykę, a nawet produkty spożywcze. Dlaczego? No bo jak wiadomo, za korzystanie z czyjegoś pomysłu należy solennie zapłacić. Potwierdzanie autentyczności produktów za pomocą specjalnie skomponowanych kodów kryptografii jest możliwe. Co więcej, takie możliwości wykorzystuje już wytwórnia Warner Music Group, amerykański producent obuwia New Balance.

Blockchain w branży spożywczej

Blockchain development jest na tyle duży, że w chwili obecnej na szeroką skalę wykorzystywany jest on w branży spożywczej. Tzn. może on być wsparciem, jeżeli chodzi o lokalizację danego produktu u dostawcy. Dzięki czemu będzie można zareagować, jeżeli ktoś będzie miał do czynienia z dużym niedoborem. Blockchain software development sprawił, że możliwa jest do zamówienia taka usługa, jak blockchain application development. I to właśnie takie aplikacje m.in. mają za zadanie pomóc zapoznać się klientowi z jego składem czy też pochodzeniem.

Na takich usługach bazują już znane sieci spożywcze: francuski Carrefour, amerykański Walmart. Nawet Coca Cola wykorzystuje pewne elementy technologii blockchain do tego, aby móc w łatwiejszy sposób zarządzać swoimi butelkami. Jak więc widać – znane marki doceniają dobro, jakie blockchain jest w stanie wprowadzić do funkcjonowania ich przedsiębiorstwa. 

Smart contracts do użycia

Kolejnym przykładem są smart contracts, czyli inteligentne kontrakty, jakie coraz częściej są używane w działalności gospodarczej. Pełna automatyzacja, jaka jest w stanie przyspieszyć ogrom procesów. Zresztą, sama Estonia postanowiła na nich bazować, wykorzystując je w działaniach urzędów. To oni pokazali, że dzięki temu można podnieść na jeszcze wyższy poziom usługi publiczne. Może więc to dobry znak dla innych krajów, że w końcu trzeba by brać przykład z Estonii, ciesząc się korzyściami z zastosowania smart contracts.