Praca za granicą  – warto?

Mimo tego, że największa fala emigracyjna jest już za nami, to w dalszym ciągu znaczna część Polaków decyduje się opuścić kraj i szukać szczęścia gdzie indziej. Dla części rodaków praca na budowie w Niemczech czy kelnerowanie w Anglii będzie tylko wakacyjną przygodą, ale dla niektórych wyjazd wiąże się z opuszczeniem rodzinnego kraju na zawsze. Jakie korzyści może dać praca poza granicami Polski?

W poszukiwaniu lepszego jutra

W Anglii, Niemczech, Austrii, czy coraz popularniejszych krajach skandynawskich szukamy tego, czego polski pracodawca nie może nam zapewnić – wysokich zarobków, atrakcyjnych pakietów socjalnych i wysokiego standardu życia. Nic dziwnego, że to właśnie pieniądze są największą motywacją dla wszystkich, którzy emigrują za granicę. Ponadto, zrezygnowanie z mało rozwojowej pracy w Polsce i próbowanie swoich sił poza jej granicami może być prawdziwym motorem napędowym dla kariery zawodowej. Co więcej, nauka w żadnej szkole językowej nie zagwarantuje takich efektów, jak przebywanie w międzynarodowym środowisku w pracy! Emigracja zarobkowa jest rozwijającą przygodą, która otwiera na obcą kulturę, pozwala poznać to, co nieznane, uczy samodzielności i zaradności.

Legalne zatrudnienie

Zanim zdecydujesz się opuścić Polskę i rozpocząć pracę za granicą pamiętaj, że tylko legalna praca w oparciu o umowę jest bezpieczna i korzystna. Odprowadzając podatki oraz pracując zgodnie z obowiązującym w kraju prawem, możesz liczyć na dodatkowe świadczenia oraz zwrot nadpłaconej kwoty w przyszłości.  W Polsce funkcjonują firmy, które pomagają uzyskać zwrot podatku z Austrii, Niemiec, Anglii, Norwegii i innych popularnych wśród emigrantów destynacji. Fachowi doradcy pomogą Ci skompletować dokumenty, które niezbędne są, aby uzyskać należny zwrot podatku za pracę za granicą.