Zmarszczki? To już przeszłość!

Zmarszczki to prawdziwe utrapienie każdej kobiety – pojawiają się już po 25-30 roku życia i dla wielu stanowią problem estetyczny. Czy istnieje skuteczna metoda na walkę ze zmarszczkami? Tak – poznaj możliwości medycyny estetycznej!

Poznaj właściwości toksyny botulinowej oraz kwasu hialuronowego!

Wśród najczęściej stosowanych preparatów w gabinetach klinik medycyny estetycznej wymienia się przede wszystkim toksynę botulinową, wielu znaną bardziej jako botoks. Toksyna botulinowa jest powszechnie wykorzystywana w medycynie estetycznej do wygładzania zmarszczek okolic oczu i czoła. Niewielu wie, że jest ona przydatna również podczas leczenia nadpotliwości czy częstych migren. Związki zawarte w toksynie botulinowej mają za zadanie blokować przekazywanie impulsów nerwowych, przez co możemy również mówić o porażeniu konkretnych mięśni. Wiotkie i rozluźnione mięśnie sprawiają, że skóra jest widocznie gładsza a zmarszczki są mniejsze – efekt widoczny jest po 1-2 dniach od zabiegu. Zastosowanie botoksu nie ma charakteru trwałego – substancja jest usuwana z organizmu po upływie 3-5 miesięcy, a sam zabieg można powtórzyć. Zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem botoksu to jedne z najczęściej przeprowadzanych.

Kwas hialuronowy – czy ma właściwości odmładzające?

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie – odpowiada za nawilżenie komórek, magazynowanie wody. Niestety, wraz z wiekiem jego ilość maleje, co znacząco przekłada się na stan naszej skóry: staje się ona wiotka, szarzeje. Medycyna estetyczna oferuje nam uzupełnienie tego składnika – zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest bezpieczny, a sam preparat nie powoduje alergii. Dodatkowo efekty są widoczne od razu! Kwas hialuronowy widocznie odmładza skórę, poprawia jej napięcie, sprężystość. Efekt utrzymuje się 9-12 miesięcy: po tym czasie substancja usuwana jest z organizmu. O właściwościach toksyny botulinowej oraz kwasu hialuronowego poczytamy na stronie karolinakusnierz.pl.