Przygotowania do rodzinnego obiadu – zaaranżuj stół!

Wspólne posiłki cementują rodzinne więzi i pozwalają na spędzenia czasu razem, rozmowę. Zaaranżowanie niedzielnego obiadu nie jest wielkim wyzwaniem: na stole postawmy półmiski z parującymi daniami, zadbajmy o ciekawą aranżację stołu. Jak sprawić, aby stół stał się prawdziwą ozdobą jadalni podczas rodzinnych spotkań?

Piękny obrus, serwetki, dodatki

Podstawa na stole jest oczywiście obrus – jego wybór zależy od rangi wydarzenia. Na uroczystości takie jak Wigilia, komunie święte czy przyjęcia rocznicowe wybierajmy obrusy białe, które mogą być ozdobione niewielkimi deseniami. Na co dzień możemy pozwolić sobie na zdecydowanie większą dowolność.

Na stole nie może zabraknąć serwetek dla domowników i gości. Przede wszystkim są one ciekawą ozdobą stołu, ale pełnią również rolę dodatkowego zabezpieczenia ubrania przed przypadkowym rozlaniem sosu, zupy. Serwetki mogą być dopasowane kolorystycznie do obrusa lub też tworzyć do niego kontrast.

Sztućce – najpiękniejsza ozdoba stołu

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak wielką rolę na stole odgrywają sztućce. Ich wybór nie powinien być przypadkowy! Na stronie gerlach.pl znajdziemy wiele ciekawych kompletów, stworzonych zgodnie z obowiązującymi trendami oraz nawiązującymi do klasycznych wzorów. Wśród szerokiego wachlarza zestawów znajdziemy kolekcje nowoczesne, inspirowane skandynawskim designem, jak również zestawy stworzone z myślą o najmłodszych gościach przy stole. Olbrzymia różnorodność sprawia, że każdy może wybrać komplet dopasowany do jego gustu i potrzeb.

Wygląd to nie wszystko – jakie powinny być idealne sztućce stołowe? Z pewnością musza być odpowiednio wyważone, aby dobrze leżały w dłoniach. Nie bez znaczenia jest również profilowane ich rękojeści. Sztućce powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów – w przypadku produktów marki Gerlach jest to stal nierdzewna 18/10, odporna na odkształcenia, działanie wysokich temperatur. Takie sztućce bez obaw możemy czyścić w zmywarkach.