Podkład skrojony na miarę

Chyba każda z pań, która używa podkładu do twarzy wie, że kluczem pięknego wyglądu skóry jest odpowiednio dobrany odcień podkładu. By wybrać podkład najlepiej dobrany do koloru skóry, konieczne jest jego sprawdzenie w sklepie. Tu jednak łatwo można popełnić błąd, stąd też warto poznać kilka sprawdzonych trików, które pozwolą wybrać podkład do twarzy idealny.

Jak sprawdzać podkład do twarzy?

Choć większości osób wydaje się, że sekretem idealnego dobrania koloru podkładu do twarzy jest jego testowanie produktu na nadgarstku czy ręce, to niestety działania te zaliczane są do najczęstszych błędów popełnianych w trakcie zakupów. Jak się bowiem okazuje, by wybrać kolor zbliżony do koloru skóry, najlepiej jest sprawdzać odcień podkładu na skórze twarzy pod okiem lub też na policzku bądź na żuchwie, albo szyi i dekolcie. Tak więc standardowe testowanie podkładu bezpośrednio na twarzy to najlepszy sposób jego doboru.

Sztuczne czy naturalne światło?

Kolejną ważną rzeczą, o której należy pamiętać w trakcie zakupu najlepszego podkładu do twarzy, jest to, że sztuczne światło w drogerii nie jest sprzymierzeńcem zakupów, ponieważ nie pokazuje dokładnego koloru wybranego podkładu. Z tego też względu testując produkty w sklepie kosmetycznym przy sztucznym świetle łatwo popełnić błąd i ostatecznie zakupić zły odcień. Dlatego też bardzo dobrze jest ocenić odcień w świetle naturalnym. Jak to zrobić? Posmaruj wybraną część twarzy (żuchwy czy dekoltu) wybranym odcieniem podkładu i wyjdź ze sklepu. Po kilku minutach, kiedy to wybrany podkład naturalnie się utleni i stopi ze skórą, sprawdź odcień. Jeżeli będzie on praktycznie niewidoczny, oznacza to, że to właśnie twój kolor. Kiedy z kolei będzie mocno widzialny- oznacza to, że czekają cię dalsze poszukiwania.

Inne metody na dobrze dobrany podkład do twarzy

Innym sposobem na wybranie najlepszego podkładu to twarzy jest wybieranie 3 odcieni podkładu, które wydają się najbardziej zbliżone do koloru skóry. Te 3 wybrane kolory nakładamy obok siebie na linii żuchwy, a po upływie kilku minut je porównujemy. Zawsze należy wybierać ten kolor, który pasuje do koloru naszej szyi, ponieważ w kolorze podkładu zawsze dążymy do tego, by wybrać taki, który będzie wręcz jednolity z kolorem szyi. W ten też sposób zyskujemy pewności, że kupimy pasujący produkt.

Podkład do twarzy znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl