Rodzinna uroczystość w luksusowym hotelu

Organizacja rodzinnych uroczystość, takich jak rocznice czy urodziny, nie musi odbywać się w mieszkaniach – coraz więcej Polaków decyduje się na organizację takich przyjęć poza domem, w restauracjach. To świetny pomysł – możemy wtedy zaoszczędzić czas, który spędzilibyśmy nad przygotowywaniem potraw i poświęcić go rodzinie. Jak zorganizować takie przyjęcie? Oto kilka przydatnych wskazówek!

Przede wszystkim: eleganckie miejsce dla gości!

Szukając miejsca idealnego na wspólne biesiadowanie pamiętajmy o tym, że podczas kilkugodzinnego spotkania bliscy chętnie wstaną od stołu, aby odetchnąć świeżym powietrzem. Dobrym pomysłem jest znalezienie lokalu, który znajduje się w pobliżu lasu czy też jeziora. Dzięki temu będzie można odpocząć, nacieszyć oczy zielenią. W Polsce coraz więcej jest takich miejsc – najczęściej to luksusowe hotele, które oferują również możliwość wynajęcia kameralnych sal dla rodzinnych uroczystości. Jednym z takich miejsc jest Hotel Windsor pod Warszawą. Aby zarezerwować termin niezbędne jest skontaktowanie się z managerem Sali i dogadanie wszelkich szczegółów.

Co do jedzenia?

Zazwyczaj restauracje mają przygotowane propozycje menu na konkretne uroczystości: wesela, przyjęcia urodzinowe, komunie. Wśród propozycji z pewnością znajdziemy te obejmujące tradycyjne dania kuchni polskiej, ale i kuchnię fusion. W przypadku obecności na uroczystości osób będących wegetarianami kucharze również są w stanie wyjść naprzeciw ich upodobaniom.

Na uroczystość możemy również zamówić tort, dogadać kwestię alkoholu. Na stołach nie powinno zabraknąć również słodkości w postaci ciast i ciasteczek. Jeśli na uroczystości obecne będą dzieci konieczne jest zapewnienie im napojów bezalkoholowych, np. soków, wody mineralnej.