Rodzinna uroczystość w luksusowym hotelu

Organizacja rodzinnych uroczystość, takich jak rocznice czy urodziny, nie musi odbywać się w mieszkaniach – coraz więcej Polaków decyduje się na organizację takich przyjęć poza domem, w restauracjach. To świetny pomysł – możemy wtedy zaoszczędzić czas, który spędzilibyśmy nad przygotowywaniem potraw i poświęcić go rodzinie. Jak zorganizować takie przyjęcie? Oto kilka przydatnych wskazówek!

Przede wszystkim: eleganckie miejsce dla gości!

Szukając miejsca idealnego na wspólne biesiadowanie pamiętajmy o tym, że podczas kilkugodzinnego spotkania bliscy chętnie wstaną od stołu, aby odetchnąć świeżym powietrzem. Dobrym pomysłem jest znalezienie lokalu, który znajduje się w pobliżu lasu czy też jeziora. Dzięki temu będzie można odpocząć, nacieszyć oczy zielenią. W Polsce coraz więcej jest takich miejsc – najczęściej to luksusowe hotele, które oferują również możliwość wynajęcia kameralnych sal dla rodzinnych uroczystości. Jednym z takich miejsc jest Hotel Windsor pod Warszawą. Aby zarezerwować termin niezbędne jest skontaktowanie się z managerem Sali i dogadanie wszelkich szczegółów.

Co do jedzenia?

Zazwyczaj restauracje mają przygotowane propozycje menu na konkretne uroczystości: wesela, przyjęcia urodzinowe, komunie. Wśród propozycji z pewnością znajdziemy te obejmujące tradycyjne dania kuchni polskiej, ale i kuchnię fusion. W przypadku obecności na uroczystości osób będących wegetarianami kucharze również są w stanie wyjść naprzeciw ich upodobaniom.

Na uroczystość możemy również zamówić tort, dogadać kwestię alkoholu. Na stołach nie powinno zabraknąć również słodkości w postaci ciast i ciasteczek. Jeśli na uroczystości obecne będą dzieci konieczne jest zapewnienie im napojów bezalkoholowych, np. soków, wody mineralnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *