Ślub na egzotycznej wyspie

Coraz więcej par korzysta z możliwości zawarcia związku małżeńskiego poza urzędem stanu cywilnego – wszystko to możliwe jest po zmianach, jakie wprowadzono w życie z dniem 1 stycznia 2015 roku. Umożliwiają one zawieranie cywilnych związków małżeńskich poza urzędami stanu cywilnego. Warto zastanowić się nad tą opcją – daje ona możliwość nie tylko na niezapomniane wspomnienia, ale i wspaniałe zdjęcia z uroczystości.

Ślub poza urzędem stanu cywilnego

Osoby planujące ślub cywilny powinny wiedzieć, że konieczne jest dostarczenie do urzędu stanu cywilnego kompletu konkretnych dokumentów. Przede wszystkim są to skrócone akty urodzenia obu przyszłych małżonków. Jeśli jedno z nich jest obcokrajowcem obowiązują go dodatkowe formalności. Konieczne jest również wniesienie opłaty urzędowej – nie przekracza ona jednak 100 zł i jest stała dla wszystkich urzędów cywilnych w Polsce. Kiedy pragniemy urządzić ceremonię poza USC konieczne jest wniesienie znacznie większej opłaty rzędu 1000 zł. Mimo wysokości tej ceny wiele par decyduje się na to. Wysoka cena tłumaczona jest przede wszystkim koniecznością dojazdu urzędnika do danego miejsca, konserwację stroju urzędowego. Do najczęściej wybieranych miejsc na ślub poza USC wybiera się przede wszystkim eleganckie pałacyki i zamki, restauracyjne ogrody, ale również ogrody botaniczne i wiele innych.

A może w tropiki?

Ciekawą opcją jest wyjazd na tropikalne wyspy, aby pod palami powiedzieć sobie „tak!”. Takie możliwości oferują topowe biura podróży, które organizują dla swoich klientów śluby na plaży. Najczęściej wybieranymi kierunkami są Dominikana (więcej na ten temat dowiesz się na stronie romantyczne.com/slub-na-dominikanie), ale również Seszele, Mauritius, a nawet Dubaj! Do zawarcia takiego ślubu konieczne jest dostarczenie konkretnych dokumentów do biura podróży – wszelkimi formalnościami zajmą się pracownicy biura.