Top 5 sposobów na lifting twarzy bez skalpela

Współczesna medycyna estetyczna dysponuje skutecznymi sposobami na odmłodzenie skóry i poprawę jej napięcia bez ingerencji chirurgicznej. Skalpel zostaje zastąpiony innowacyjnymi technikami i preparatami, których zadaniem jest pobudzenie produkcji kolagenu w skórze i naturalne wymodelowanie twarzy. Z jakich metod liftingu twarzy bez skalpela warto skorzystać? Poznaj 5 sprawdzonych zabiegów.

Wolumetria, czyli lifting przy pomocy kwasu hialuronowego

Wolumetria, czyli zabieg modelowania twarzy kwasem hialuronowym, pozwala na osiągnięcie natychmiastowych i całkowicie naturalnych efektów liftingu. Po zaaplikowaniu wypełniacza w odpowiednie warstwy skóry można wyostrzyć kontur twarzy, podkreślić linię żuchwy, uwydatnić kości policzkowe, zniwelować opadanie policzków. Przy okazji kwas hialuronowy wpływa na nawilżenie, ujędrnienie i odmłodzenie twarzy. Efekty zabiegu utrzymują się tak długo, jak wypełniacz w skórze, czyli od kilku do kilkunastu miesięcy. Czas ten zależy od indywidualnych predyspozycji, trybu życia i pielęgnacji skóry.

Radiofrekwencja mikroigłowa – termiczny lifting twarzy

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, który stanowi połączenie dwóch technologii: mikronakłuwania i fali radiowej. Dzięki takiemu połączeniu można pobudzić uśpione procesy regeneracyjne w skórze. Igły urządzenia wnikają na określoną głębokość i emitują mikrofale, które podgrzewają głębokie warstwy skóry. Efektem jest skrócenie włókien kolagenowych oraz pobudzenie wytwarzania nowego kolagenu. Najlepsze rezultaty osiąga się po wykonaniu od 1 do 3 zabiegów. Dzięki zastosowaniu radiofrekwencji mikroigłowej następuje poprawa jędrności skóry oraz redukcja zmarszczek.

Laserowy lifting twarzy

Klasycznym zabiegiem odmładzającym, po który często sięgają specjaliści z Kliniki Ambroziak Dermatologia Estetyczna w Warszawie, jest laserowy lifting twarzy. Działanie tej procedury polega na wywoływaniu w skórze mikrouszkodzeń o głębokości do 3 mm. Laser nie narusza całej struktury skóry, ale powoduje charakterystyczne dziurkowanie, dzięki czemu procesy regeneracyjne zachodzą bardzo szybko. Wzmożona produkcja kolagenu prowadzi do poprawienia jędrności skóry i jej wygładzenia. Twarz staje się bardziej napięta, a zmarszczki mniej widoczne. Najlepsze efekty przynosi zazwyczaj seria 4-6 zabiegów.

Lifting ultradźwiękami o wysokiej częstotliwości

Lifting HIFU to sposób na likwidację zmarszczek i pozbycie się wiotkiej skóry. Technologia ta wykorzystuje zogniskowane ultradźwięki, które wywołują mikrouszkodzenia w głębokich warstwach skóry, bez naruszania powierzchni naskórka. Głowica podgrzewa skórę do wysokich temperatur, co w konsekwencji doprowadza do tego, że istniejące już włókna kolagenowe się kurczą. W miejscu działania ultradźwięków wytwarza się też nowy kolagen, dzięki któremu skóra staje się lepiej napięta, elastyczna i wygładzona. Zabieg HIFU wykonywany jest najczęściej jednorazowo. Aby pogłębić efekty, można go powtórzyć po kilku miesiącach.

Nici liftingujące – efekt jak po liftingu chirurgicznym

Nici liftingujące pozwalają na osiągnięcie efektu najbardziej zbliżonego do liftingu chirurgicznego. Procedura ta pozwala na uzyskanie młodego wyglądu, który utrzymuje się nawet przez dwa lata. Za pomocą nici liftingujących wprowadzonych pod skórę metodą iniekcji można zmienić położenie tkanki tłuszczowej w okolicy jarzmowej, przywrócić objętość w miejscach zapadniętych, podnieść łuk brwiowy, zlikwidować zmarszczki i poprawić owal twarzy. Zabieg jest jednorazowy. Nici można zaaplikować ponownie po ich całkowitym wchłonięciu się.

Jeśli szukasz miejsca, oferującego skuteczny lifting twarzy bez skalpela, kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.