Współczesna łazienka

Wszyscy wiemy jak wiele uroku można dodać własnemu domowi lub mieszkaniu jeżeli nasze łazienki i ubikacje są stylowe i nowoczesne. Współczesna łazienka i ubikacja musi jednak spełniać kilka warunków, o których dowiemy się z poniższego tekstu.

Tajemnica małej łazienki

Standardem współczesnego domu są łazienki i ubikacje na każdym piętrze mieszkalnym. Wpływa to bezsprzecznie na komfort mieszkańców i gości. Zaplanujmy więc gdzie na planie domu je umieścimy. Mała wielkość gościnnej ubikacji powinna być wynagrodzona jej maksymalną funkcjonalnością. Dodatkowo dobrym pomysłem będzie umieszczenie w pobliżu pokoi gościnnych małej łazienki wyposażonej we wszystko, czego potrzebować będą nasi przyjezdni. Wpłynie to na ich wygodę i swobodę, co z pewnością przyniesie dodatkowe zadowolenie z ich gospodarza. W wielu łazienkach tego typu sprawdzą się brodziki z zaokrąglonym kształtem, które są trochę bardziej ergonomiczne. To w małych pomieszczeniach pozwoli na dodanie odrobiny przestrzeni. Kolejne elementy, które z racji małych wymiarów łazienki będą przydatne, to proste wieszaki i dobrze usytuowane lustra.

Nowoczesne elementy

Coraz częstszym elementem goszczącym w naszych łazienkach są nowoczesne bidety. Znacząco podnoszą prestiż i funkcjonalność naszych łazienek. Materiały z których wykonane są nasze urządzenia zaczynają przypominać produkty nowoczesnych laboratoriów chemicznych. Płytki z aktywnym tlenem, który utrudnia ich zabrudzanie się. Wanny powlekane specjalnymi materiałami przeciw kamieniowi i osadom. Wreszcie kabiny prysznicowe z tworzyw utrudniających rozmnażanie grzybom w zakamarkach i zmuszających wodę do sprawniejszego przemieszczania się wraz ze zbędnym osadem. Jeżeli tylko mamy fundusze, warto zastanowić się nad zakupieniem tych i innych bardzo ułatwiających eksploatację materiałów.

Stylowe wykończenie

Łazienka nie oznacza sterylnego nudnego miejsca, nawet jeżeli jest wykończona na biało. Wystarczy dodać kilka drobnych elementów np. z drewna i w kolorze kontrastującym, aby nadać jej wnętrzu wrażenia przestrzeni i poczucia wyjątkowości aranżacji. Każdy z elementów można dopasować do siebie tak, aby współdziałały one ze sobą wizualnie. Nawet jeżeli są to produkty różnych producentów. Dodatkowo, możemy każdej łazience dodać przestrzeni instalując duże lustro, które zawieszone obejmowałoby całą sylwetkę. Wiemy już, z jakich elementów składać powinna się współczesna stylowa łazienka. Jeżeli ograniczeniem są tylko finanse, to nawet one nie zastąpią naszej wyobraźni i gustu. Artykuł powstał we współpracy z serwisem 1łazienka.pl