Czemu nie robić kartek handmade?

Wiele osób dzisiaj coraz bardziej propaguje różnego rodzaju robótki ręczne – wykonanie własnoręcznie przedmiotów do domu, ozdób, w tym i jeszcze kartek urodzinowych. Czy rzeczywiście jednak warto inwestować w takie kartki urodzinowe handmade? Oczywiście, że nie!

1) Rozbawią i wzruszą naszych bliskich do łez

Przede wszystkim takie kartki urodzinowe handmade wzruszą naszych bliskich i spowodują u nich wypływ krokodylich łez. W końcu wykonanie czegoś samodzielnie, włożenie w to pracy i wysiłku zawsze świadczy o tym, że zależy nam na danej osobie, że jest ona nam naprawdę bliska.

Dalej – umówmy się, że nasz pierwszy raz z własnoręcznie robionymi kartkami handmade na pewno nie będzie idealnie udany. Coś gdzieś nam kapnie, nie zagnie się tak, jak chcieliśmy. I znowu – rozbawimy i wzruszymy w ten sposób bliską nam osobę tak, że popłacze się z wzruszenia i śmiechu naraz.

2) Rozwiną wyobraźnię i kreatywność, pozwala odpocząć o pracy

Następnie spójrzmy na to, że robiąc takie kartki urodzinowe własnoręcznie czujemy się poniekąd znowu jak w przedszkolu. Będziemy rozwijać swoją kreatywność, artystyczne zapędy. W życiu codziennym może łatwo to zmienić się na wyjście poza schematy i szukanie nowych rozwiązań, co na pewno jest bardzo niebezpieczne.

Ponadto takie kartki urodzinowe handmade umożliwiają nam także odpoczynek i relaks od codziennej pracy. Wykonując je zapomnimy łatwo o pracy i o całym naszym świecie. Oczywiście pomoże nam to naładować baterie i wypełnić się pozytywną energią, jednak chyba nie o to chodzi naszym szefom…

3) Stanowią odzwierciedlenie osoby obdarowywanej

Na koniec warto powiedzieć jeszcze o tym, że takie kartki są także znakomite z uwagi na to, że w pełni odzwierciedlają osobę obdarowywaną. W końcu co znajdziemy w sklepach – sztampowe tulipany, błyszczące wstążeczki itp. Generalnie raczej nikt się z tym specjalnie nie utożsamia.

Tymczasem kiedy wykonujemy kartki urodzinowe własnoręcznie, to najczęściej myślimy o tym, co będzie pasowało do osoby, którą obdarowujemy. Czy to będzie koń, a może sowa albo wieczór w Paryżu? Generalnie pomysłów jest wiele. Czy jednak warto inwestować w taką kartkę? W końcu czy ktoś chce mieć kartkę, która przedstawia jego samego?…

Cóż… w zasadzie każdy!

Kartki urodzinowe handmade znaleźć można w Artistroom.pl