Jak walczyć ze zmarszczkami?

Zmarszczki to nie tylko oznaka starzenia się, ale także skutek negatywnego oddziaływania promieni słonecznych, nieodpowiedniej pielęgnacji czy wysuszenia skóry. Znowu niektóre z tego typu niedoskonałości – na przykład występujące wokół ust – są zaś charakterystyczne dla palaczy. Oczywiście, te pierwsze oznaki przemijania młodości można zatrzymać, chociażby stosując codziennie krem nawilżający czy odpowiednio się odżywiając. Jednak w pewnym okresie życia kobieta musi zdecydować się na bardziej radykalne działania, jeśli zależy jej na zachowaniu zdrowego i pięknego wyglądu skóry.

Kosmetyki stojące na straży młodości

Kiedy skóra zaczyna produkować mniej kolagenu, elastyny lub też kwasu hialuronowego, czyli substancji odpowiedzialnych za młody wygląd i odnowę cery, należy dostarczyć tych składników za pośrednictwem kremów odżywczych. Najbardziej skuteczne preparaty to te o prostym składzie, z jak najmniejszą ilością konserwantów oraz z wysoką zawartością substancji czynnej. Przykładem elementów, których powinno się szukać na opakowaniach kremów przeciwzmarszczkowych, to wspomniane już: kolagen, elastyna, kwas hialuronowy, ale także peptydy, ceramidy czy stabilna witamina C. Wspaniale działają także kosmetyki naturalne, takie jak czysty olej kokosowy, masło shea czy żel aloesowy. Oczywiście preparaty te nie usuną głębokich zmarszczek, ale mogą znacząco poprawić stan cery, ujędrnić ją oraz zapobiec dalszemu starzeniu się skóry.

Patrz także: Jak pielęgnować skórę wokół oczu?

Zmarszczki kontra kuracje złuszczające

Jeszcze przed 30 rokiem życia warto zainwestować w serię kuracji złuszczających przy użyciu kwasów AHA czy BHA. Wykonuje się je tylko u doświadczonego kosmetologa. Najlepiej przeprowadzić takie zabiegi jesienią. Wiele kwasów jest fotouczulających, więc nie wolno po złuszczaniu wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych (może to grozić pojawieniem się przebarwień). Jak wygląda taki zabieg? Specjalista oczyszcza cerę danej osoby, a następnie nakłada jej na twarz cienką warstwę kwasu, którego stężenie jest dostosowane do grubości oraz rodzaju skóry. Po około 10 minutach przeprowadza się neutralizację preparatu, aby na koniec zastosować maskę łagodzącą. To tak naprawdę koniec zabiegu, ale prawdziwy rezultat przyjdzie kilka dni po jego wykonaniu terapii. Wtedy to skóra zacznie się złuszczać. To normalny i pożądany efekt. Nie wolno zrywać pojawiających się skórek! należy odpowiednio nawilżać cerę i czekać, aż odsłoni się jej nowa warstwa. Ostatecznie zauważymy, że zmarszczki stały się płytsze.

Redukcja zmarszczek od wewnątrz

Jak podaje również w swoim artykule portal internetowy kreatywna.pl, wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w zmarszczki to jeden z najskuteczniejszych sposobów na to, by pozbyć się nieestetycznych bruzd. Jeżeli zabieg przeprowadza lekarz medycyny estetycznej, jest on całkowicie bezpieczny. Nie należy też do kuracji zbyt bolesnych. Przed wstrzykiwaniem preparatu miejsce jest znieczulane specjalną maścią. W ten sposób lekarz może wypełnić zarówno zmarszczki pod oczami, jak i na czole oraz tzw. „dolinę łez” czy też bruzdy nosowo-wargowe. Rezultat naprawdę zaskakuje, ponieważ czasem odmładza wizualnie kobietę nawet o więcej, niż 10 lat! Nie ma obaw o to, że twarz stanie się znieruchomiała, ponieważ kwas hialuronowy nie poraża mięśni. Preparat powinien trzymać się w skórze od kilku do kilkunastu miesięcy. Po ich upływie można powtórzyć zabieg.

Jak widać, obecnie istnieje naprawdę wiele sposobów na walkę z czasem i procesami starzenia się. Oczywiście warto wspomóc ciało zdrowym trybem życia, zaś cera odwdzięczy się na pewno ładniejszym wyglądem.

Źródło: infoss