Jesteś nauczycielem? Rozpocznij studia podyplomowe w Lublinie!

Dzisiejsza sytuacja organizacji szkolnictwa nie sprzyja warunkom pracy nauczycieli. Likwidacja gimnazjów sprawia, że już od września traci zatrudnienie liczna grupa nauczycielska. I nie ma się na to, żeby w najbliższym czasie sytuacja się poprawiła. W przyszłym roku znów grono nauczycieli będzie mieć obawę, że od września straci pracę. Jedynym rozwiązaniem jest zadbanie o poszerzenie swoich dotychczasowych kwalifikacji i stanie się bardziej konkurencyjnym nauczycielem na oświatowym rynku pracy.

Z myślą o nauczycielach, nie tylko tych którzy stoją w obliczu utraty pracy, ale również tych którzy z innych względów chcą poszerzyć swoje kwalifikacje zawodowe, wiele ośrodków szkolnictwa wyższego proponuje im atrakcyjne kierunki na studiach podyplomowych. Wśród nich konkurencyjną ofertę właśnie przeznaczoną do pracowników oświaty przygotowała renomowana Uczelnia Korczaka w Lublinie.

Studia podyplomowe Lublin w zakresie szkolnictwa to oferta idealnie wręcz skrojona do potrzeb aktualnego rynku pracy. Ten renomowany ośrodek szkolnictwa wyższego oferuje atrakcyjne kierunki dla nauczycieli, którzy w znaczny sposób mogą zwiększyć swoje kwalifikacje. Między innymi czekają na nich takie kierunki jak zarządzanie oświatą, edukacja przedszkolna i wczesno przedszkolna z pedagogiką, pedagogika, wczesne wspomaganie rozwoju małego dziecka, edukacja dziecka w żłobku i przedszkolu czy edukacja i terapia młodzieży z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną. Tak szeroki wachlarz z pewnością jest w stanie zaspokoić potrzeby każdego nauczyciela. Studia podyplomowe realizowane są w formie zaocznej i trwają przez okres dwóch semestrów, co otwiera do nich dostęp dla każdego nauczyciela z dowolnego rejonu Polski. Ich rozpoczęcie jeszcze w październiku tego roku gwarantuje zdobycie wymaganych kwalifikacji i mniejszą obawę utraty pracy w przyszłym roku szkolnym. Warto więc zadbać o swoje bezpieczeństwo zawodowe i zastanowić się nad przysłowiowym „powrotem do szkoły”.