Modele współczesnych strojów kąpielowych

Wiele w nich z historycznych zaszłości. Kostiumy kąpielowe ewoluują od dwóch wieków z okładem. Moda dwudziestego pierwszego stulecia to imponujący wachlarz możliwości materiałowych, stylistycznych i wykonawczych. Mnogość modeli sprawia, że dziewczęta chcące przygotować się do sezonu plażowego mają dylemat, który rodzaj kostiumu kąpielowego wybrać.

Oto przegląd fasonów kostiumów kąpielowych

Jednoczęściowa klasyka
Najbardziej pierwotny ze wszystkich. Można rzec prawzór stroju kąpielowego, który okrzepł w okresie międzywojennym.

Tankini
Bardzo wygodne kostiumy kąpielowe na przykład do uprawiania sportu na plaży. Siatkówka plażowa utrwaliła użycie tankini. Są to dopasowane majtki i wygodny top.

Monokini
Wariacja na temat stroju jednoczęściowego lub patrząc od drugiej strony połączenie jednoczęściówki z bikini. Stanik i majtki łączy fragment materiału od klatki piersiowej po brzuch. Pas tkaniny może być zaprojektowany w wymyślny sposób przyczyniając się do modelowania sylwetki występującej w tym stroju kobiety.

Skirtkini
Niezwykle urocze i pomysłowe połączenie biustonosza i bardzo krótkiej spódniczki. Role spódniczki w skrajnych przypadkach może pełnić szersza falbana umocowana w górnej części skąpych majtek.

Bikini
Nazwę wzięło od oceanicznego atolu, na którym przeprowadzano próby z bronią nuklearną. Jest klasycznym modelem kostiumu kąpielowego dwuczęściowego.

C-stringi
Należy do strojów bardzo odważnych. Dwuczęściowy model. W zestawie stanik i bardzo skąpe majtki w formie trójkąta okrywającego wzgórek łonowy, podtrzymywanego za pomocą trzech tasiemek oplatających biodra i jednej poprowadzonej między pośladkami. Stanik dowolny.

Mikrokini
Odmiana modelu opisanego powyżej. Stringi mocno wykrojone okrywają jedynie minimalna część wzgórka łonowego. Tak samo biustonosz, choć to zbyt wiele powiedziane, bo zasłania jedynie brodawki sutkowe.

Stikini
Majtki w dowolnym stylu. Od stringów po bardziej rozbudowane. Komplet uzupełniają nakładki na brodawki sutkowe. Te części przyklejane są do piersi i zastępują biustonosz kryjąc nieznacznie piersi.

Topless
Męska wersja stroju kąpielowego dla kobiet. Majtki bez biustonosza dla odważnych Pań o jędrnych biustach.

Bottomless
Wariacja na temat poprzedniego przykładu. Kostium kąpielowy składa się jedynie z biustonosza. Ubiór w wersji dla nudystów.

Burkini
Strój przeznaczony dla pań chcących korzystać z przyjemności przebywania na plaży. Jednak religia narzuca im pewne ograniczenia. Strój przypomina archaiczne konstrukcje z XVIII i XIX wieku uzupełniony o nakrycie głowy w formie szczelnie okrywającej głowę chusty.