Na czym polega co packing?

Co packing to jedna z popularnych usług oferowanych przez wiele centrów logistycznych oraz magazynów na terenie całego kraju. Na czym dokładnie polega?

Dystrybucja towarów wymaga ich odpowiedniego przygotowania. Właśnie w tym celu oferowana jest usługa taka jak pakowanie usługowe, która określana jest także jako co packing czy też co-packing albo konfekcjonowanie.

Czym dokładnie jest usługa co packingu i co wchodzi w jej skład? Jakie są jej korzyści? Gdzie można z niej skorzystać?

Czym jest co packing?

Co packing jest kompleksowym zbiorem prac, które pozwalają na przygotowanie towarów do dalszej dystrybucji. Usługa ta obejmuje wobec tego różne czynności, które są zależne od rodzaju towarów oraz od indywidualnych wymagań klienta.

Tego rodzaju usługi pomagają w dystrybucji różnego rodzaju towarów, między innymi produktów spożywczych, kosmetycznych, prasy, dlatego też ma ona bardzo szerokie zastosowanie.

W skład usługi co packing wchodzą takie prace jak:

• rozładowanie towarów
• pakowanie towarów w opakowania jednostkowe i zbiorcze
• przepakowywanie towarów z opakowań zbiorczych do jednostkowych
• etykietowanie – umieszczenie etykiet na towarach
• tworzenie zestawów promocyjnych, z gratisem
• zabezpieczenia foliami termokurczliwymi

Jakie korzyści niesie ze sobą co packing?
Przede wszystkim co packing, czyli pakowanie usługowe to korzyści na poziomie finansowym.

Firma, która decyduje się na taką obsługę, nie musi ponosić kosztów samodzielnej obsługi towarów, ponieważ zleca je zewnętrznej firmie, która posiada w tym zakresie odpowiednie zaplecze i doświadczonych pracowników.

Także co-packing przyspiesza realizację dystrybucji – dzięki temu towary mogą trafić do klientów terminowo.

Firma, która zleca usługi co-packingowe, nie musi posiadać również własnego magazynu czy centrum dystrybucyjnego, dlatego też nie ponosi kosztów związanych z jego założeniem i utrzymaniem.

Gdzie można zlecić usługę co packingu?
Usługa taka jak co-packing jest aktualnie oferowana przez wiele firm działających na terenie całego kraju. Są one dostępne w każdej miejscowości, w której działają większe magazyny oraz centra logistyczne.

Z ofertami firm prowadzących pakowanie usługowe można zapoznać się już teraz on-line.