Okna energooszczędne dopasowane do budynku

Okna to jeden z najważniejszych elementów, który decyduje o tym czy nasz dom będzie zaliczany do energooszczędnych czy też nie. Co to oznacza w praktyce? Ile energii będzie nam potrzebne do jego ogrzania w zimie. Im mniej tej energii będzie, tym dla naszych finansów lepiej.

Zanim wymienimy okna

Zanim kupimy okna warto sprawdzić, czy to już czas na tak duży i kosztowny zakup. Mowa tutaj oczywiście o wymianie okien na nowe. W przypadku budowy domu decyzji o zakupie przeszkleń okiennych nie można odkładać. Kiedy należy wymienić okna? Po pierwszy – kiedy zauważamy, że konstrukcja okienna jest już uszkodzona. Dzieje się tak w przypadku próby włamania do naszych domów lub też warunki pogodowe (np.wichura) mogą wpłynąć na uszkodzenie ramy i szyby okiennej. Nad wymianą okien należy pomyśleć również wtedy, kiedy odczuwamy coraz bardziej dotkliwsze zimno w pomieszczeniach. Pomimo tego, że ogrzewanie jest nastawione – w domu jest nadal zimno.

Pasywne i energooszczędne okna dla domu

Jeżeli nie unikniemy wymiany okien na nowe modele warto udać się do prawdziwych specjalistów, którzy chętnie doradzą klientom stolarkę okienną wysokiej jakości w dobrej cenie. Taki salon bez trudu można odnaleźć w Warszawie. Ich stronę firmową znajdziemy pod adresem okna.waw.pl. Otrzymamy tam okna austriackiej marki Internorm, która proponuje swoim klientom okna pasywne, energooszczędne, solidne, PCV, aluminiowe lub drewniane, które przy dobrej i starannej konserwacji są w stanie wytrzymać bez wymiany długi czas.