Recykling w domu – jak ponownie wykorzystać przedmioty w domu?

Ekologia stanowi dzisiaj jeden z najważniejszych tematów – ochrona środowiska powinna być nie tylko sloganem, ale faktycznymi działaniami. O ekologii i działaniach na jej rzecz mówi się obecnie w telewizji, radiu, ale również w szkołach czy w zakładach pracy. Proekologiczne zachowania są wręcz wymuszane na wielkich koncernach, które są rozliczane z tego, w jaki sposób utylizują swoje odpadki. Warto pamiętać o tym, że ekologia dotyczy każdego z nas! Jak dbać o środowisko we własnym zakresie?

Plastikowe torby – wykorzystaj je z głową!

Plastikowe torebki reklamowe, które bez zastanowienia wynosimy ze sklepów, są jednym z największych problemów współczesnego środowiska. Rozkładają się wiele lat, a dodatkowo stanowią wielkie zagrożenie dla zwierząt czy roślinności. Zamiast bezmyślnie wyrzucać je zastanówmy się, jak możemy wykorzystać je. Jednym z lepszych patentów jest wykorzystywane ich jako pomoc przy zabezpieczaniu przedmiotów odkładanych do piwnicy – są odporne na działanie kurzu, skutecznie pomogą ochronić przed jego działaniem wszelkie potrzebne sezonowo przedmioty. W przyszłości zamiast torebek reklamowych warto zaopatrzyć się w torby płócienne, z którymi będziemy chodzić na zakupy. Z pewnością takie rozwiązanie okaże się znacznie lepsze!

Przeterminowane warzywa i owoce

Niestety, często zdarza się, że w naszej lodówce pozostają warzywa i owoce, których nie zdążyliśmy zjeść. Aby niepotrzebnie nie wyrzucać tego rodzaju produktów możemy przeznaczyć je na domowy kompostownik – to rozwiązanie widać w większości polskich domów jednorodzinnych. Warto dodać, że ziemia z kompostowników doskonale nadaje się do użyźniania gleby, w której zasadzimy kwiaty, krzewy. Posiada ona wiele składników mineralnych. W ten sposób możemy wykorzystać zepsute warzywa i owoce. Podobnie na kompostowniku możemy utylizować skorupki jajek!