Sprytne meble do małych pomieszczeń

Masz już dość malutkiego mieszkania przepełnionego meblami, których nie możesz się pozbyć ze względu na to, że są po prostu potrzebne? Najwyższy czas na wielkie porządki! Prezentujemy meble, które są nieocenionym sprzymierzeńcem w walce o ład i porządek na mocno ograniczonych przestrzeniach.

W przedpokoju

W bardzo wąskim i nieustawnym przedpokoju wstawianie szafki na buty i dodatki może stanowić nie lada wyzwanie. Mamy na to rozwiązanie! Tradycyjną szafkę zastąpią rozbudowane wieszaki designerskie. Nowoczesne rozwiązania i nietuzinkowe projekty obfitują w haczyki, sprytne półeczki i skrytki, a jednocześnie nie zajmują cennego miejsca. Na buty wybierz bardzo wąską, a wysoką szafkę w białym kolorze, która będzie niewiele odstawała od ściany.

W kuchni

Nie musisz kupować stołu i krzeseł, aby móc wygodnie zjeść obiad i napić się kawy. Wystarczy, że zamontujesz na jednej ze ścian składany blat. Nieużywany stolik będzie przylegał do ściany, nie zajmując miejsca, które w wąskiej kuchni jest na wagę złota. Z pewnością przydadzą się również wygodne i niezwykle praktyczne krzesła sztaplowane, które możesz nałożyć jedno na drugie. Krzesła możesz przechowywać w składziku czy piwnicy i wyciągnąć, kiedy zjawią się goście.

W salonie

Rozkładany narożnik z funkcją spania spełni marzenia o wygodnym, dużym łóżku. Łóżka chowane w ścianach już nie są awangardowym i nieosiągalnym designem, ale rozwiązaniem, które coraz częściej wykorzystywane jest w małych pomieszczeniach. Jeśli jesteś zwolennikiem bardziej tradycyjnych rozwiązań, postaw na ponadczasową klasykę w nowoczesnym wydaniu – rozkładaną kanapę. Mebel usytuowany w rogu w dzień będzie miejscem relaksu przed telewizorem i centrum spotkań towarzyskich, a wieczorem zmieni się w wygodne, królewskie łoże. Ponadto, w sklepach dostępne są stoliki z ruchomym blatem – wnętrze stołu to skrytka, w której możesz schować czasopisma lub inne przedmioty, na które ciężko znaleźć odpowiednie miejsce.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl