Zestawy ogrodowe do naszej przydomowej przestrzeni

Elegancki ogród to nie tylko krótko przystrzyżony trawnik czy zadbane rabaty. Coraz więcej osób widzi w tym skrawku zieleni również miejsce dla siebie. Pomysłów na ogród jest wiele – może być to przestrzeń idealna do odpoczynku czy też miejsce dostosowane do spotkań w gronie rodziny. Bez względu na to, którą opcję wybierzemy, warto zadbać o meble wysokiej klasy. Co wybrać?

Meble technorattanowe – najchętniej kupowane w Polsce

Wśród licznych propozycji meblowych bez wątpienia największym zainteresowaniem cieszą się meble technorattanowe. Początkowo technorattan miał jedynie zastępować naturalne włókna rotangowe, z czasem jednak klienci przekonali się do niego do tego stopnia, że dzisiaj nie wyobrażamy sobie ogrodów bez technorattanu. Poza pięknymi, plecionymi wzorami warto wspomnieć, że technorattan jako tworzywo syntetyczne, posiada wysoką odporność na uszkodzenia oraz działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Przekłada się to na fakt, że takie meble będą cieszyć nasze oczy przez wiele sezonów. Nieporowata struktura technorattanu sprawia, że brud i wilgoć nie przedostają się do wnętrza i nie powodują mikrouszkodzeń. Stelaż krzeseł technorattanowych tworzony jest z lekkiego i odpowiednio zabezpieczonego aluminium. Stół ogrodowy z technorattanu to świetne uzupełnienie przestrzeni zielonej.

Aluminium w nowoczesnej odsłonie!

Druga opcja na piękny ogród to zestawy mebli aluminiowych. Tworzone są one zazwyczaj z myślą o miłośnikach nowoczesnego designu czy minimalizmu. Malowane proszkowo profile aluminiowe są odporne na działanie wilgoci, co ciągnie za sobą zahamowanie powstawania ognisk rdzy. Niska waga aluminium przekłada się również na łatwość przenoszenia elementów zestawów ogrodowych. Z aluminium tworzone są fotele, krzesła, stoły, leżanki.